המגזין

קטגוריה: ניהול ומנהיגות

10 עקרונות מעולם האימון האישי להתמודדות העורף במלחמה

בתקופה המורכבת שאנחנו חיים בה, רבים מאיתנו זקוקים לעזרה בהתמודדות המנטלית והמעשית. אימון אישי ועקרונותיו עשויים להקל עלינו ולתת כלים לעבור תקופה משברית. ד"ר ליאור דוד, המנהל המקצועי של קורס אימון (קואוצ'ינג), מציין 10 עקרונות שתוכלו ליישם או לבחור מתוכם את מה שאתם/ן הכי מתחברים אליו.

עקרונות לפיתוח חוסן אישי, צוותי וארגוני בעת משבר

כולם מדברים כעת על חוסן, ועל התפקיד המרכזי של מנהלים ומנהלות בארגונים בפיתוח ושימור החוסן הן האישי והן הארגוני.
מהו חוסן? האם ניתן לנהל אותו? איך מתפקדים נכון בזמן דחק ומשבר של צוות, של עובד ושל המנהל/ת בעצמם?
ד"ר יעל ליבנה, חוקרת ומנהלת אקדמית של הקורס שלנו לניהול ופיתוח המשאב האנושי, אספה את המידע ועונה על השאלות שמעסיקות את כולנו כעת.

"הCISO הוא פעלולן"

תפקיד הCISO הוא אחד התפקידים החשובים שבלעדיו אף ארגון לא יכול להתקיים. אורן אלימלך, בעל ניסיון של מעל 20 שנה בתחום הסייבר ומנהל אקדמי בקורס CISO בטכניון לימודי המשך, חשף בפנינו את תחומי האחריות, האתגרים והטיפים החשובים ביותר שכל CISO (או מי שעתיד להיכנס לתחום) צריך לדעת!

5 תשובות על קריירה בייעוץ טרנספורמציה דיגיטלית

הטרנספורמציה הדיגיטלית לא מפסיקה לרדת מכותרות היום. היא עוסקת בשילוב הטכנולוגיות הדיגיטליות בכל קשת פעילויות הארגון, במטרה להביא ערך ללקוחותיו ועוסקת בהכנת הארגון לסביבה העסקית העתידית. כדי לעשות את הצעד הזה, ארגונים רבים נעזרים ביועצים כדי לעבור את התהליך בהצלחה. ביקשנו מפרופ' ישע סיוון, מייסד ומנכ"ל דיגיטלראש, לספר לנו על תפקיד הייעוץ המסקרן הזה.

קורס ייחודי ומבוקש לדיגיטליזציה והדפסה בתלת-ממד – ייפתח בקרוב

היחידה ללימודי המשך של הטכניון פותחת ביוני 2022 קורס מקצועי לדיגיטליזציה והדפסה בתלת-ממד במטרה לחבר בין דרישת ההיי-טק הישראלי לטכנולוגיות ריבוד שכבות, לבין הפוטנציאל האנושי האדיר הנמצא אצל המהנדסים והמהנדסות הצעירים.

"הארגונים האתלטיים"

משבר הקורונה יצר שינוי חסר תקדים שאף ארגון, מנהל ועובד לא יכולים היו לחזות מראש. סקר חדש ומפתיע מלמד אותנו על כלים מוכחים להצלחה של מנהלי פרויקטים וארגונים בגל של שינויים.

הטרנספורמציה הדיגיטלית – לחשוב בגדול, לתכנן את המסע ולשמור על המומנטום

טרנספורמציה דיגיטלית היא תפיסה ותהליך גדול ונרחב בהרבה מאוסף הצעדים שארגונים נקטו כתגובה למגיפת הקורונה. היא עוסקת בשילוב הטכנולוגיות הדיגיטליות במטרה להביא ערך ללקוחות ועוסקת בהכנת הארגון לסביבה העסקית העתידית. איך מתחילים את המסע ואיך יוצאים לדרך בלי להיכשל? המדריך עפ"י רז הייפרמן, מרצה בקורס ניהול בכיר למנמ"רים CIO

מביאים לזירה אחת אוצר ידע ייחודי לראשונה בארץ

איך עוברים מרעיון שנבט בתהליך מו"פ לניהול מגה-פרויקט מבחינת מדיניות, אסטרטגיה, כוח אדם, טכנולוגיה וצרכי השוק? ואיך המאפיינים של התעשייה הישראלית יכולים לעזור או לעכב? סדנת בכירים של הטכניון לימודי המשך תנסה לענות על שאלות חשובות אלו ונוספות, דרך הרצאות מרתקות על מודלים תיאורטיים, לצד למידה פרקטית ואמיתית מניסיונם של מנהלים בכירים. 3 מפגשים בקמפוס הטכניון בשרונה ת"א.

עולם בהאצה דיגיטלית: זו השעה של מנהלי מערכות המידע

מאז תחית משבר הקורונה, אנו רואים האצה דיגיטלית וטרנספורמציה בארגונים רבים במשק. מנהלי מערכות המידע נדרשים לעבודה מסביב לשעון על מנת להתאים את מערכות המידע לעולם החדש ולהגנה מפני מתקפות סייבר. את התובנות מהתקופה האחרונה ולקחים חשובים לומדים המשתתפים בקורס ניהול בכיר למנמ"רים (CIO)

בטיחות תחילה: חוקרי בטיחות ימנעו את הטרגדיה הבאה

תאונות עבודה באתרי בנייה, הטרגדיה במעלית בהצפות בדרום תל אביב, השריפה בכרמל או תאונת רכבת. אחרי כל אירוע בטיחות נדרשת עבודה של חוקר אירועי בטיחות בארגון כדי שמקרים כאלה לא יחזרו על עצמם בעתיד. לראשונה בישראל: קורס להכשרת מנהלי חקירה בטיחותית בארגון מביא את הבשורה לתעשייה ולאזרחים

חדשנות: מדריך למשתמש

יש לכם רעיון חדש? פתחתם סטרטאפ? מזל טוב! איך תדעו אם הרעיון שלכם באמת חדשני ואיך תכניסו לחברה שלכם ערכי חדשנות שיובילו להצלחה? חנוך ספוז'ניקוב מגלה את סודות החדשנות

7 הטיפים שמנהל מוצר לא יכול בלעדיהם

מנהלי מוצר ויזמים יודעים שמרבית המוצרים נכשלים. מהן "7 הדיברות" שצריך להכיר כדי להימנע מכישלון? מאת לאון מאלאלל, המנהל האקדמי של קורס ניהול מוצר.

"מנהלים שלא מודעים לרגולציות, חשופים לסיכונים וקנסות"

תחום הסייבר ממשיך להיות אחד התחומים החמים והדינמים, עם רגולציות משתנות בשווקים שונים, טכנולוגיות הגנה משופרות והיבטים חדשים לתהליכים העסקיים. לכן, חשוב למנהלים להישאר מעודכנים כדי לא לסכן את החברה ולשם כך נוצרה תכנית "סייבר לבכירים" בטכניון, היחידה ללימודי חוץ

מנהל עסק? אתה חייב ללמוד את שפת השיווק הדיגיטלי

"כל מנהל עסק צריך להכיר את השפה של השיווק הדיגיטלי כדי לדעת מה לדרוש מאנשי השיווק שלו וכדי לקרוא את התוצאות". דינה אברמסון, המנהלת האקדמית של קורס שיווק דיגיטלי למנהלים, מספרת על המהפכה השיווקית שעשו הרשתות החברתיות לעסקים

הריני מסכים/ה בזאת כי ברצוני לקבל מידע פרסומי מהטכניון מכון טכנולוגי לישראל ו/או מוסד הטכניון למחקר ופיתוח בע"מ ו/או מי מטעמם, והמידע אודותיי יישמר במאגר לצורכי דיוור ישיר לרבות באמצעות דואר, טלפון, פקס, דואר אלקטרוני, הודעות טקסט וכיו"ב. ידוע לי כי בכל שלב אוכל להודיע על רצוני להפסיק את קבלת המידע הפרסומי באמצעות משלוח הודעה בכתב לכתובת דוא"ל: CS.Marketing@trdf.technion.ac.il

The Butterfly Button