מוקד מידע ורישום 04-8294228

ניתוח מערכות מידע

לימודי מחשבים והייטק

מיקום
קמפוס הטכניון, חיפה
קמפוס שרונה, תל אביב
מתכונת הלימודים
הלימודים יתקיימו פעמיים בשבוע למשך כשנה
יתרונות התכנית
מכשירה את בוגריה לשמש כמנתחי מערכות, ומכינה אותם למלא תפקידי מפתח בעולם המשלב טכנולוגיה מתקדמת ותהליכים עסקיים
קהל היעד
עובדים או המעוניינים לעבוד בתחום המחשוב, להרחיב ולפתח את כישוריהם. לקהל מהתחום העסקי המעוניינים להיות מעורבים בתהליכי אפיון ופיתוח

אודות התכנית

תכנית הלימודים ניתוח מערכות מידע מתמחה בטכנולוגיות האינטרנט. בעולם של היום, כל הארגונים מסתמכים על טכנולוגיית מידע כדי להבטיח שפעילות הארגון מתבצעת בצורה מיטבית. מנתחי מערכות מידע הם המומחים עליהם מסתמך הארגון בכדי שיאפיינו, יעצבו, יפתחו ויטמיעו עבורו את הפתרונות הטכנולוגיים הטובים ביותר.

תהליך פיתוח התוכנה וניצול טכנולוגיות חדשות נועד בכדי לענות על צרכי הארגון המשתנים ולספק לו יתרונות תחרותיים והוא תהליך קבוע ומתמשך. כתוצאה מכך, מנתחי מערכות נדרשים להתמודד עם אתגר מחזורי הכולל:
הגדרת מטרות וצרכי הארגון, קביעת מפרטים מלאים עבור צרכים אלו כולל התייחסות לכלל מרכיבי הפתרון, בנייה של סביבות פיתוח וכלים מתאימים לפיתוח פתרונות, פיתוח התוכנה בטכנולוגיות החדשות והמתאימות ביותר ו/או פיקוח ניהול והנחייה של צוות המפתחים, הטמעה של הפתרונות הטכנולוגיים בארגון, בדיקה מתמדת לגבי התאמת הפתרונות לצרכי הארגון ומתן המלצות על שינויים.

תכנית הלימודים המוצעת ע"י הטכניון, מכשירה את בוגריה לשמש כמנתחי מערכות, ומכינה אותם למלא תפקידי מפתח בעולם המשלב טכנולוגיה מתקדמת ותהליכים עסקיים. בתכנית הלימודים ישולבו טכנולוגיות מחשוב ומערכות מידע מתקדמות בכל נושאי הלימוד עם דגש מיוחד על סביבת האינטרנט שהפכה לסטנדרט המקובל כיום לפיתוח מערכות מידע עסקיות.

תכנית הלימודים, שפותחה ע"י אנשי הטכניון ומומחיו, מוכרת כיום בתעשייה ובמערכות הארגוניות והעסקיות בישראל כתכנית המובילה בהכשרת ואימון אנשי המקצוע מהטובים בתחום.

התכנית פועלת למעלה מ-25 שנה, והיא הוותיקה ביותר, העדכנית ביותר, והמקיפה ביותר הקיימת בישראל. בוגרינו משולבים בתפקידים בכירים בתחום טכנולוגית המידע בארגונים שונים ובחברות מתמחות בכל קשת הפעילויות: מנהלי מערכות מידע, מנהלי צוותי פיתוח, מנתחי מערכות, מפתחים, מיישמים, מטמיעים, יועצים ועוד.

ייחודי לבוגרי היחידה ללימודי המשך בשיתוף מנפאואר טאלנט – ליווי וייעוץ אישי של מנהלת קריירה, למשך שלושה חודשים, לטובת סיוע במציאת המשרה המתאימה ביותר למועמד. לפרטים >>

תנאי הקבלה

 • בעלי תואר אקדמי או הנדסאים מתחומים של: כלכלה, ניהול, ראיית חשבון, הנדסה, מדעים
  מדויקים, מדעי המחשב או תחומים דומים
 • בעלי תואר במדעי הרוח והחברה עם אוריינטציה טכנולוגית
 • במקרים חריגים ניתן לקבל מועמד ללא תואר אקדמי ובתנאי שהמועמד הינו בעל אוריינטציה
  טכנולוגית מוכחת ובעל ניסיון של מספר שנים באחד או יותר בתחומי המחשוב השונים

מתכונת הלימודים

התכנית כוללת 360 שעות לימוד וכ-200 שעות פרויקט, ותתקיים פעמיים בשבוע למשך 12 חודשים.

 • קמפוס חיפה – הלימודים יתקיימו בימי שלישי בין השעות 17:30-21:30, ובימי שישי בין השעות 8:30-12:30
 • קמפוס ת"א – הלימודים יתקיימו בימי ראשון ורביעי בין השעות 17:30-21:30

 

 

בין נושאי הלימוד

תחום המתודולוגיה ושיטות ניתוח מערכת:

 • ניתוח ואפיון מערכות מידע
 • ניהול פרויקט IT ומתודולוגית Agile
 • מערכות מידע ארגוניות
 • ניהול איכות תוכנה
 • עיצוב ממשקי משתמש
 • תשתיות המחשוב הארגוני ואבטחת מידע
 • נושאים מתקדמים
 • ארכיטקטורות תוכנה ומחשוב ענן
 • הנחיית פרויקט

תחום טכנולוגיות וכלים:

 • יסודות התכנות ב-C#
 • תכנון מסד נתונים וניהולו (SQL – Server)
 • פיתוח מערכות מבוססות אינטרנט
 • בינה עסקית BI ויישומיה

פרויקט מלווה

סגל המרצים

מרצי הקורס נבחרים בקפידה על בסיס ניסיון מקצועי משולב ביכולות הוראה מצוינות. כל המרצים בסגל הינם בעלי ניסיון תעשייתי רב בתחום המקצועי ובעלי יכולות הוראה גבוהות ומוכחות. להלן פרטי צוות המרצים המתוכנן (טנטטיבית) ללמד בקורס.

 • ד"ר רמי רשקוביץ –חבר סגל ומרצה בכיר במכללה האקדמית עמק יזרעאל, מרצה וחוקר בתחום של מערכות מידע, בעל ניסיון רב בניתוח מערכות, פיתוח תוכנה וניהול מסדי נתונים. תואר שלישי מהטכניון בהנדסת מערכות מידע. מנהל אקדמי של הקורס, מלמד ניתוח מערכות ומנחה את הפרויקטים.
 • מר אריה פוגל – מנכ"ל ובעלים של חברת קורקט המספקת שירותי ייעוץ ופתרונות עם התמחות ב-SAP Business One, יועץ בעל ניסיון של עשרות שנים בתחום המחשוב הארגוני, תואר שני. מלמד מערכות מידע ארגוניות.
 • מר שלמה איציקוביץ' – סגן נשיא ומנהל תחום מחקר ופיתוח בחברת Novarize, בעל ניסיון רב במחקר ופיתוח, בתשתיות חומרה ותוכנה, ובניהול פרויקטי פיתוח. תואר במדעי המחשב וכלכלה (אונ' ת"א) ותואר שני MBA. מלמד ניהול פרויקטים בגישה אג'ילית, וכן ארכיטקטורות ומחשוב ענן.
 • מר רמי שקד – מפקד בית ספר למחשבים בצה"ל (בסמ"ח) לשעבר, מילא תפקידים רבים במערך המחשוב של צה"ל (פיתוח, ERP, BI, תשתיות). בעל ניסיון רב בפיתוח מערכות וניהול צוותי תוכנה. כיום ראש תחום חדשנות בעיריית נס ציונה, תואר בלוגיסטיקה וכלכלה (אונ' בר-אילן), ותואר שני MBA. מלמד ניהול פרויקטי IT בגישה קלאסית, וכן תשתיות ונושאים מתקדמים.
 • מר ישי כהן מאפיין חווית משתמש בעל ניסיון של מעל 15 שנים, תואר ראשון ושני ב-interaction design ורקע תעסוקתי מגוון שכולל חברות גדולות ובינלאומיות וסטארטאפים. בנוסף, מרצה בארגונים, מלמד באקדמיה, ומעביר סדנאות Design thinking וGoogle Design Sprint- וכן משמש מנטור במסגרת Google Launchpad העולמי. שותף ובצוות ההיגוי של UXI – ארגון חווית המשתמש הישראלי.
 • ד"ר אבי עופר – התמחות בהבטחת איכות תוכנה, יועץ בכיר בתעשייה, מעורב בתהליכי אבטחת איכות בפרויקטים מרכזיים בחברת אינטל. מלמד הבטחת איכות תוכנה.
 • גב' שקד לב – מפתחת תוכנה מנוסה ומרצה למגוון מקצועות טכנולוגיים כולל פיתוח תוכנה, ניהול נתונים ופיתוח יישומי אינטרנט. תואר ראשון ושני במערכות מידע (אונ' חיפה). מלמדת יסודות התכנות, ניהול נתונים, ופיתוח מערכות מבוססות אינטרנט.
 • מר עידן חלפון – מנהל תחום BI & Analytics ברפא"ל, בעל ניסיון רב בתחום האנליטיקה, תהליכי פיתוח אג'יליים, וטכנולגיות חדשניות. תואר בהנדסת ידע ומערכות מידע (טכניון), ותואר שני MBA. מלמד נושאים מתקדמים.
 • מר עמי ניסימוב – עוסק בייעוץ וליווי חברות בפרויקטים בתחומי ה- Managed Services ו- Cyber Security. בעל ותק של 29 שנה וניסיון רב במגוון תפקידים בתחום ה- IT כגון CIO של חברת רב בריח, מנהל לקוחות, סמנכ”ל Managed Services, מנהל פיתוח עסקי, Delivery ועוד בחברות כגון אמדוקס, ECI. בוגר תואר בהנסת תעו”נ ותואר שני במנהל עסקים MBA (אונ' ת"א). מרצה באקדמיה בתחום הסייבר.

בוגרים מספרים

אני בוגר בקורס ניתוח מערכות מחזור 6 וכיום עובד כראש צוות בחברת BI המתמחה במתן פתרונות BI על פלטפורמת Qlikview. ברצוני להודות לכם, לא הבנתי בזמנו כמה הקורס חשוב ואני מוצא את עצמי נעזר בכלים שקיבלתי במסגרת הקורס כל יום במסגרת עבודתי.

אלעד פרידמן

אולי יעניין אותך לקרוא

 • 06/03/2017
  שאלת בונוס עם ד"ר רמי רשקוביץ

  כשהוא היה ילד הוא חלם להיות כדורסלן, אחרי הצבא גילה את תחום מערכות המידע ומאז הספיק לכתוב דוקטורט ולהפוך למרצה בכיר בתחום ניתוח מערכות מידע. ד"ר רמי רשקוביץ מספר על עצמו ומגלה גם כמה דברים שלא יודעים על מנתח מערכות מידע

 • 15/12/2015
  אנשי הפתרונות

  מנתחי מערכות מידע הם המומחים עליהם מסתמך הארגון בכדי שיאפיינו, יעצבו, יפתחו ויטמיעו עבורו את הפתרונות הטכנולוגיים הטובים ביותר. מוכנים להיות האנשים עם כל הפתרונות? כל הפרטים בכתבה

 • 15/12/2014
  עם יד על דופק הארגון

  הם אחראים על העתיד הטכנולוגי של הארגון, צריכים להכיר מגוון רב של טכנולוגיות ופתרונות מתקדמים ובנוסף – לדעת להתנהל במסגרת תקציב ואל מול ספקים. אז מה מצפה למנתחי מערכות מידע ומה עוד הם צריכים ללמוד?

תכניות לימוד דומות

הכשרת מומחי אבטחת מידע

התוכנית היחידה בישראל להכשרת מומחי אבטחת מידע שמכינה לקראת חמש הסמכות בינלאומיות ומועברת בהדרכתם של בולטי המרצים בארץ

פיתוח והנדסת תוכנה

המסלול מקנה ראיה רחבה על הנושאים הרלוונטיים לעולם הנדסת התוכנה, על מנת ליצור בסיס ללמידה מתמשכת ולקידום מקצועי ארוך טווח תוך הכנה להשתלבות מיידית בתעשיית התוכנה

ניהול בכיר למנמ"רים CIO

הקורס נבנה במטרה לספק למנהל מערכות המידע את הכלים והיכולות הניהוליות והטכנולוגיות על מנת שיוכל להתמודד עם האתגרים והשינויים החלים בסביבת העבודה

למידע נוסף על התכנית ניתוח מערכות מידע השאירו פרטים:

הריני מסכים/ה בזאת כי ברצוני לקבל מידע פרסומי מהטכניון מכון טכנולוגי לישראל ו/או מוסד הטכניון למחקר ופיתוח בע"מ ו/או מי מטעמם, והמידע אודותיי יישמר במאגר לצורכי דיוור ישיר לרבות באמצעות דואר, טלפון, פקס, דואר אלקטרוני, הודעות טקסט וכיו"ב. ידוע לי כי בכל שלב אוכל להודיע על רצוני להפסיק את קבלת המידע הפרסומי באמצעות משלוח הודעה בכתב לכתובת דוא"ל: odeda@trdf.technion.ac.il