מוקד מידע ורישום 04-8294228

מנהלי אבטחת מידע CISO

לימודי מחשבים והייטק

מיקום
קריית הטכניון, חיפה
קמפוס שרונה, תל אביב
קמפוס עזריאלי, ירושלים
מתכונת הלימודים
הלימודים יתקיימו פעמיים/פעם בשבוע למשך 7 חודשים (תלוי במקום הלימודים)
יתרונות התוכנית
מרצים בולטים ומוכרים בתחום, משתתפי התכנית הינם בעלי תפקידים בכירים ולכן יש דגש על למידת עמיתים, לבוגרי התוכנית תוענק תעודה יוקרתית מטעם הטכניון וכן הסמכות בינלאומיות נוספות.
קהל היעד
אנשי סיסטם, תקשורת, מנהלי מערכות מידע ומנהלי אבטחת מידע המעוניינים לקבל הסמכה בינלאומית ולהעשיר את הידע בתחום ניהול אבטחת המידע

אודות התכנית

 

תכנית הלימודים המובילה בישראל להכשרת בכירים בניהול אבטחת מידע CISO של הטכניון. המסלול מיועד לבעלי רקע הולם באבטחת רשתות Windows או Linux, תקשורת, מנהלי מערכות מידע, יועצי אבטחת מידע ומבקרי מערכות מידע או לבעלי רקע בפתוח תוכנה.

מסלול ה-CISO מקנה את כלי הניהול המתקדמים ביותר עבור מנהלי אבטחת המידע, חושף אותם למגוון רחב של נושאים בפן הטכנולוגי, בפן העסקי-ניהולי ובמגמות העדכניות של עולם אבטחת המידע וניהול סיכונים, זאת תוך מתן כלים מעשיים למנהל אבטחת המידע ולניהול אפקטיבי ותקין של מערך האבטחה בארגון.

המסלול מכין בין היתר לבחינות ההסמכה הבינלאומיות והבכירות ביותר בשוק אבטחת המידע: המסלול מכין בין היתר להסמכת CISSP הניתנת מטעם ארגון ISC2, וגם להסמכה הבינלאומית של CISM הניתנת מטעם ארגון ISACA.

ההכנה לבחינות ההסמכה מועברת מחומרים וספרות רשמית ומקורית של הארגונים ISC2 ו-ISACA.

תכנית מנהלי אבטחת מידע CISO נבנתה לפי מסמך מדיניות מקצועות הגנת הסייבר במדינת ישראל, כפי שהופץ ע"י מטה הסייבר הלאומי במשרד ראש הממשלה ביום 31 בדצמבר 2015 (י"ט בטבת התשע"ו).
התכנית ותכניה מכוונים למקצועות אשר הוגדרו במסמך זה ובנויים לפיו.

יתרונות התכנית:

 • תעודה יוקרתית של הטכניון Technion Certified CISO לעומדים בדרישות התכנית.
 • הסמכת CISSP מטעם ארגון ISC2 לעוברים את הבחינה הבינלאומית.
 • הסמכת CISM של ארגון ISACA לעוברים את הבחינה הבינלאומית.
 • הסמכת CSX של ארגון ISACA לעוברים את הבחינה הבינלאומית.
 • צוות הקורס מורכב ממנהלי אבטחת מידע בעלי שם ותארים בינלאומיים המביאים לכיתה ניסיון חובק עולם מתעשיות גלובליות מגוונות.
 • מושם דגש מיוחד על ניתוח אירועים ודיונים בין משתתפי הקורס ומנחיו על בסיס Case Studies של אירועים אמתיים בארגונים שונים בישראל ובחו"ל.
 • המעורבות האישית של צוות הקורס בהתקדמות ובהצלחת הסטודנט מייצרים יתרון חשוב וייחודי ביותר. ניתוח סטטיסטי מראה שסטודנטים שהונחו על ידי צוות הקורס שיפרו ביותר מ-90% את סיכויי מעבר בחינות ההסמכה הבינלאומיות. צוות הקורס מלווה באופן אישי סטודנטים שמייצרים מחויבות והתמדה בלמידה, וזאת באמצעות ערוצי תקשורת פתוחים המאפשרים לסטודנט לפנות כמעט בכל זמן למרצה הרלוונטי/ת ולקבל משוב והכוונה מקצועית הנדרשים להתקדמותו בתכנית הלימודים.

תנאי הקבלה

 • בעלי רקע הולם באבטחת רשתות Windows או Linux, תקשורת, מנהלי מערכות מידע, יועצי אבטחת מידע ומבקרי מערכות מידע או לבעלי רקע בפתוח תוכנה.
 • אנגלית טכנית.
 • ראיון אישי עם היועץ האקדמי.

התכנית מתאימה גם לבוגרי קורס TCSE – Technion Certified Security Expert.

 

 

מתכונת הלימודים

קמפוס תל אביב- תכנית הלימודים בהיקף של 240 שעות אקדמיות ותימשך כ-7 חודשים.
הלימודים יתקיימו בימי שלישי ושישי בין השעות 21:30 – 17:30, 09:00-13:00.

קמפוס חיפה- תכנית הלימודים בהיקף של 240 שעות אקדמיות ותימשך כ-7 חודשים.
הלימודים יתקיימו בימי ראשון ורביעי בין השעות 21:30 – 17:30.

קמפוס עזריאלי בירושלים- תכנית הלימודים בהיקף של כ-10 חודשים, 36 מפגשים, 240 שעות אקדמאיות

 

בין נושאי הלימוד

Domain 1: Security Governance – CISM

The CISO Organization

Information Security Audit

Laws

Regulations

Industry Standards

Policies and Procedures

Domain 2: Security Landscape – CISM, CISSP

Attack Vectors

Threat Analysis

Reconnaissance

Ransomware

Advanced Persistent Threat (APT)

Social Engineering

Domain 3: Security Program – CISSP

Asset Security

Security Engineering

Network and Communication Engineering

Vulnerability Management Program

Application Security

Access and Identity Management

Security Operations

Domain 4: Security Risk Management – CISM, CISSP

Risk Identification

Risk Assessment

Risk Response and Mitigation

Risk Control Monitoring and Reporting

Domain 5: Security Strategy – CISM, CISSP

Cyber Security Program

Cloud Security

Business Continuity Management

Security Awareness and Training Program

Security Metrics

Information Security Response Plan

בוגרים מספרים

I would like to share with you the great experience I had in the CISO Training program of the Technion with Chen Heffer .
The course was extremely interesting and comprehensive. Chen's professional experience is being reflected in all parts of the program.
The course provided me with a great basic for CISM exam studies, and I passed it with a total score of 567, first attempt).

צחי שחר | Head of SOC, Senior Manager

ברצוני לציין את הערכתי הרבה לחן, המרצה שלי בתכנית להכשרת מנהלי אבטחת מידע (CISO) של הטכניון, אשר הוביל, ברגישות ובנחישות רבה את התכנית היוקרתית, בה לקחתי חלק החל מינואר 2017.
חן הוא שחקן נשמה, רגיש, אחראי, יסודי, יצירתי ומוצא פתרון לכל סוגיה אשר עולה במהלך הקורס. התחום הינו מאד מעניין ועכשווי וחן מוביל את ההכשרה מתוך תחושת שליחות, אהבת המקצוע ורצון להכשיר דור איכותי של מנהלי אבטחת מידע וסייבר.
המרצה הקדיש שעות מזמנו החופשי, באהבה וברצון רב שנצליח, הן בקורס והן במבחני ההסמכה בתכנית. חן נטע בנו את אהבת המקצוע, הבנת האחריות הרבה המוטלת על כתפינו, ושימת דגש על השיתוף פעולה, בארגונים בהם אנחנו עובדים, עם ההנהלה והעובדים, בהבנת חשיבות תחום אבטחת המידע, בעולם כל כך "הקטי" שכולם מחוברים וחשופים להתקפות סייבר, אך בה בשעה מתוך רגישות לצרכים העיסקיים של האירגון ו"ראיית מנכ"ל".

עמי ניסימוב | CEO Strategic Sourcing and Cyber Consulting

הקורס ותכניו הקנו לי כלים לניהול סיכונים והבנת עולם ניהול אבטחת מידע. התחלתי לעבוד בבנק הפועלים כשבוע לאחר שנבחנתי במבחן ה cism שאליו הכינו אותנו, אציין כי הלמידה בקורס ובפרט למבחן, העזרה והתמיכה להצלחתנו עזרו לי מאוד בתחילת עבודתי בבנק. ממליצה בחום!!

מיטל בן-דוד | אגף אבטחת מערכות מידע, בנק הפועלים

אחרי שמונה שנים בתחום אבטחת המידע החלטתי לעבור את מסלול ה-CISO בטכניון. שם זכיתי ללמוד אצל חן חפר, המרצה הראשי של הקורס. הידע המעמיק של חן, ניסיונו הפרקטי בתחום, ונקודת מבטו ההוליסטית על תפקיד ה-CISO, העשירו את ידיעותיי בכל דרך אפשרית ואפשרו לי להגיע למקום חדש ושלם יותר מבחינת הבנת התחום. לאחרונה צלחתי עם עמיתיי לקורס Bootcamp של ארגון ISACA אותו העביר חן, ועברתי את מבחן ה-CISM בניסיון הראשון, כמו רבים אחרים מאותו הקורס. כעת אני לומדת למבחן ה-CISSP של 2ISC בהוראתו של חן, ומצפה לתוצאות דומות. אני ממליצה מאוד על חן חפר כאיש מקצוע בכיר בתחום אבטחת המידע, יועץ, ומאמן מורשה של הארגונים הרשמיים בתחום ההסמכות הבינלאומיות. ביטחוני כי כל אדם אשר ילמד עמו ירכוש ידע רב ואף יזכה במורה ששמח לחלוק את ידיעותיו בנדיבות רבה ותמיד עם חיוך.

לימור קסם | יועצת אבטחה בכירה IBM אבטחת מידע

I would like to thank Chen Heffer for the professionalism, effort, dedication and personal attention he provided during the CISO course as well as the CSIM & CISSP boot camps.
Chen's ability to organize, present and explain the material in a clear way together with his passion to the subject and vast professional experience in the field provided us the students with added value in toward our own professional careers.
The personal attention and dedication Chen showed toward the students is truly exceptional and assisted me personally (as well as many other classmates) to succeed and pass on my first attempt both the CISM and CISSP certificates.
I took the course in order to learn and advance to the next phase of my professional career and have no doubt this course provided me with the knowledge and opportunities to do so.

Eeron Akselrod | Manager, Check Point

אולי יעניין אותך לקרוא

 • 15/09/2014
  קריירה בהייטק

  תעשיית ההיי טק צומחת והתחום זקוק לידיים עובדות. איך משתלבים בתעשייה ואיך מתקדמים בה?

 • 15/10/2012
  להרגיש בטוח

  אבטחת מידע הוא אחד המקצועות שעולים לכותרות בתקופה האחרונה, לאור הכתבות המרובות על "לוחמת סייבר", "טרור סייבר" ועוד מושגים. מה זה אומר ואיך לומדים את המקצוע? ראיון מיוחד עם ערן שחם, המנהל האקדמי של תוכניות לימודי המחשבים

 • 15/09/2012
  כבוד השופט, עברתי לאינטל

  כל אמא רוצה שהילד שלה יהיה עו"ד או רופא. אבל מה קורה אם הילד נהיה עו"ד ופתאום מחליט שנמאס לו? את התשובה מספק יואב כץ-דקל, עו"ד שהיום הוא סטודנט לאבטחת מידע ועובד באינטל

תכניות לימוד דומות

הכשרת מומחי אבטחת מידע

התוכנית היחידה בישראל להכשרת מומחי אבטחת מידע שמכינה לקראת חמש הסמכות בינלאומיות ומועברת בהדרכתם של בולטי המרצים בארץ

ניהול בכיר למנמ"רים CIO

הקורס נבנה במטרה לספק למנהל מערכות המידע את הכלים והיכולות הניהוליות והטכנולוגיות על מנת שיוכל להתמודד עם האתגרים והשינויים החלים בסביבת העבודה

CSSI – Cyber Security Systems Integrator

מסלול זה הינו כרטיס הכניסה לעולם הסייבר. תכנית ההכשרה המקיפה לאינטגרטורים, מכשירה אנשי מקצוע לעולם הסייבר, כשבאמתחתם גם תעודות הסמכה מקצועיות בינ"ל. התכנית מספקת כלים לבניית ארכיטקטורה מאובטחת מרובת שכבות: הסטודנט נחשף לעבודה עם תחנות ושרתים בעלי מערכות הפעלה שונות ((Windows and Linux, ציוד תקשורת (Cisco), ציוד אבטחת מידע (Check Point) וכתיבת תוכנות עזר לניתור ואיתור תקלות (Python).

למידע נוסף על התכנית מנהלי אבטחת מידע CISO השאירו פרטים:

הריני מסכים/ה בזאת כי ברצוני לקבל מידע פרסומי מהטכניון מכון טכנולוגי לישראל ו/או מוסד הטכניון למחקר ופיתוח בע"מ ו/או מי מטעמם, והמידע אודותיי יישמר במאגר לצורכי דיוור ישיר לרבות באמצעות דואר, טלפון, פקס, דואר אלקטרוני, הודעות טקסט וכיו"ב. ידוע לי כי בכל שלב אוכל להודיע על רצוני להפסיק את קבלת המידע הפרסומי באמצעות משלוח הודעה בכתב לכתובת דוא"ל: odeda@trdf.technion.ac.il