מוקד מידע ורישום 04-8294228

מנהלי אבטחת מידע CISO

לימודי מחשבים והייטק

מיקום
קמפוס שרונה, תל אביב
קמפוס עזריאלי, ירושלים
מתכונת הלימודים
הלימודים יתקיימו פעמיים/ פעם בשבוע למשך 7 חודשים (תלוי במקום הלימודים)
יתרונות התוכנית
מרצים בולטים ומוכרים בתחום, משתתפי התכנית הינם בעלי תפקידים בכירים ולכן יש דגש על למידת עמיתים, לבוגרי התוכנית תוענק תעודה יוקרתית מטעם הטכניון וכן הסמכות בינלאומיות נוספות.
קהל היעד
אנשי סיסטם, תקשורת, מנהלי מערכות מידע ומנהלי אבטחת מידע המעוניינים לקבל הסמכה בינלאומית ולהעשיר את הידע בתחום ניהול אבטחת המידע

אודות התכנית

מסלול ה-CISO מקנה את כלי הניהול המתקדמים ביותר עבור מנהלי אבטחת מידע, חושף אותם למגוון רחב של נושאים בפן הטכנולוגי, בפן העסקי-ניהולי ובמגמות העדכניות של עולם אבטחת המידע וניהול סיכונים, זאת תוך מתן כלים מעשיים למנהל אבטחת המידע ולניהול אפקטיבי ותקין של מערך האבטחה בארגון.

תכנית הלימודים המובילה בישראל למנהלי אבטחת מידע CISO של הטכניון.

המסלול מיועד לבעלי רקע הולם ברשתות Windows או Linux, תקשורת, מנהלי מערכות מידע, יועצי אבטחת מידע ומבקרי מערכות מידע או לבעלי רקע בפתוח תוכנה, ומכין בין היתר להסמכת CISSP הניתנת מטעם ארגון ISC2. הסמכה זו זוכה להכרה הבכירה ביותר בתחום אבטחת המידע הניהולי, והיא המבוקשת ביותר בקרב קהילות אבטחת המידע ברחבי העולם.

תכנית מנהלי אבטחת מידע CISO נבנתה לפי מסמך מדיניות מקצועות הגנת הסייבר במדינת ישראל, כפי שהופץ ע"י מטה הסייבר הלאומי במשרד ראש הממשלה ביום 31 בדצמבר 2015 (י"ט בטבת התשע"ו).

התכנית ותכניה מכוונים למקצועות אשר הוגדרו במסמך זה ובנויים לפיו.

יתרונות התכנית:

 • תעודה יוקרתית של הטכניון Technion Certified CISO.
 • הסמכת CISSP מטעם ארגון ISC2 לעוברים את הבחינה הבינלאומית.
 • הסמכת CISM של ארגון ISACA לעוברים את הבחינה הבינלאומית.
 • צוות הקורס מורכב ממנהלי אבטחת מידע בעלי שם ותארים בינלאומיים המביאים לכיתה ניסיון חובק עולם מתעשיות גלובליות מגוונות.
 • מושם דגש מיוחד על ניתוח אירועים ודיונים בין משתתפי הקורס ומנחיו על בסיס Case Studies של אירועים אמתיים בארגונים שונים בישראל ובחו"ל.
 • המעורבות האישית של צוות הקורס בהתקדמות ובהצלחת הסטודנט מייצרים יתרון חשוב וייחודי ביותר. ניתוח סטטיסטי מראה שסטודנטים שהונחו על ידי צוות הקורס שיפרו ביותר מ-90% את סיכויי מעבר בחינות ההסמכה הבינלאומיות. צוות הקורס מלווה באופן אישי סטודנטים שמייצרים מחויבות והתמדה בלמידה, וזאת באמצעות ערוצי תקשורת פתוחים המאפשרים לסטודנט לפנות כמעט בכל זמן למרצה הרלוונטי/ת ולקבל משוב והכוונה מקצועית הנדרשים להתקדמותו בתכנית הלימודים.

ייחודי לבוגרי היחידה ללימודי המשך בשיתוף מנפאואר טאלנט – ליווי וייעוץ אישי של מנהלת קריירה, למשך שלושה חודשים, לטובת סיוע במציאת המשרה המתאימה ביותר למועמד. לפרטים >>

תנאי הקבלה

 • בעלי רקע הולם ברשתות Windows או Linux, תקשורת, מנהלי מערכות מידע, יועצי אבטחת מידע ומבקרי מערכות מידע או בעלי רקע בפתוח תוכנה.
 • אנגלית טכנית.
 • ראיון אישי עם היועץ האקדמי.

התכנית מתאימה גם לבוגרי קורס TCSE – Technion Certified Security Expert.

 

 

מתכונת הלימודים

קמפוס תל אביב- תכנית הלימודים בהיקף של 240 שעות אקדמיות ותימשך כ-7 חודשים.
הלימודים יתקיימו בקמפוס תל אביב בימי ראשון ורביעי בין השעות 21:30 – 17:30.

קמפוס עזריאלי בירושלים- תכנית הלימודים בהיקף של כ-10 חודשים, 36 מפגשים, 400 שעות אקדמאיות (240 שעות כיתה + 160 שעות תרגול)

קמפוס חיפה- תכנית הלימודים בהיקף של 240 שעות אקדמיות ותימשך כ-9 חודשים.
הלימודים יתקיימו בקמפוס חיפה בימי שלישי בין השעות 16:00-21:00.

בין נושאי הלימוד

 • ה- CISO  בארגון

מודול 1: מבוא לאבטחת מידע וסייבר
מודול 2: סביבת העבודה של ה-CISO
מודול 3:
בניית תוכנית עבודה כלל ארגונית
מודול 4:
השותפים הטבעיים להצלחת ה-CISO – טכנולוגיות המידע
מודול 5:
עולמו הטכנולוגי של ה-CISO
מודול 6:
בין אסטרטגיה לטקטיקת אבטחת המידע

 • הכנה לבחינת ההסמכה CISSP

מודול 1: Information Security and Risk Management
מודול 2: Asset Security
מודול 3: Security Engineering
מודול 4: Communications and Network Security
מודול 5: Identity and Access Management
מודול 6: Security Assessment and Testing
מודול 7: Security Operations
מודול 8: Security in the Software Development Lifecycle

 • הכנה לבחינת ההסמכה CISM

מודול 1:  Information Security Governance
מודול 2:  Information Risk Management
מודול 3: Information Security Program Development and Management
מודול 4:  Information Security Incident Management

הסמכות ובחינת CISSP

בסיום התכנית תוענק לעומדים בדרישות תעודה יוקרתית מטעם הטכניון: Technion Certified CISO.
כמו כן, העומדים בבחינה הבינלאומית של ארגון ISC2 יקבלו את התואר הבינלאומי היוקרתי CISSP

על הסמכת CISSP
אחת הנקודות המרכזיות המבדילות את הסמכת CISSP מיתר ההסמכות בעולם אבטחת המידע, הינה הידע הרחב שיש להציג בכדי לעבור את מבחן ההסמכה. תעודת ה – CISSP יצרה יתרון משמעותי בעולם מקצועני אבטחת המידע ומוערכת כיום מאוד על ידי ארגונים בארה"ב ובאירופה .

המעוניינים לגשת למבחן הסמכה ולהחזיק בתעודת CISSP חייבים להיות בעלי ידע וניסיון של לפחות 5 שנים בשניים או יותר מהדומיינים של הקורס, ולהתחייב לקוד האתי של ארגון ISC2. השאלות במבחן נכתבות על ידי מקצוענים בתחומם ונבדקות היטב לפני כניסתן לבנק השאלות. מבחן ההסמכה משתנה כל הזמן בהתאם לשינויים בעולם טכנולוגיות המידע.

מבחן ה –CISSP מכיל 250 שאלות אמריקאיות במגוון נושאי אבטחת המידע ונמשך כ – 6 שעות. יש לקבל ציון של 700 נקודות מתוך ה – 1000 האפשריות. מועד הבחינה יקבע בסמוך לסיום מסלול ההכשרה.

בוגרים מספרים

I would like to share with you the great experience I had in the CISO Training program of the Technion with Chen Heffer .
The course was extremely interesting and comprehensive. Chen's professional experience is being reflected in all parts of the program.
The course provided me with a great basic for CISM exam studies, and I passed it with a total score of 567, first attempt).

צחי שחר | Head of SOC, Senior Manager

ברצוני לציין את הערכתי הרבה לחן, המרצה שלי בתכנית להכשרת מנהלי אבטחת מידע (CISO) של הטכניון, אשר הוביל, ברגישות ובנחישות רבה את התכנית היוקרתית, בה לקחתי חלק החל מינואר 2017.
חן הוא שחקן נשמה, רגיש, אחראי, יסודי, יצירתי ומוצא פתרון לכל סוגיה אשר עולה במהלך הקורס. התחום הינו מאד מעניין ועכשווי וחן מוביל את ההכשרה מתוך תחושת שליחות, אהבת המקצוע ורצון להכשיר דור איכותי של מנהלי אבטחת מידע וסייבר.
המרצה הקדיש שעות מזמנו החופשי, באהבה וברצון רב שנצליח, הן בקורס והן במבחני ההסמכה בתכנית. חן נטע בנו את אהבת המקצוע, הבנת האחריות הרבה המוטלת על כתפינו, ושימת דגש על השיתוף פעולה, בארגונים בהם אנחנו עובדים, עם ההנהלה והעובדים, בהבנת חשיבות תחום אבטחת המידע, בעולם כל כך "הקטי" שכולם מחוברים וחשופים להתקפות סייבר, אך בה בשעה מתוך רגישות לצרכים העיסקיים של האירגון ו"ראיית מנכ"ל".

עמי ניסימוב | CEO Strategic Sourcing and Cyber Consulting

הקורס ותכניו הקנו לי כלים לניהול סיכונים והבנת עולם ניהול אבטחת מידע. התחלתי לעבוד בבנק הפועלים כשבוע לאחר שנבחנתי במבחן ה cism שאליו הכינו אותנו, אציין כי הלמידה בקורס ובפרט למבחן, העזרה והתמיכה להצלחתנו עזרו לי מאוד בתחילת עבודתי בבנק. ממליצה בחום!!

מיטל בן-דוד | אגף אבטחת מערכות מידע, בנק הפועלים

אחרי שמונה שנים בתחום אבטחת המידע החלטתי לעבור את מסלול ה-CISO בטכניון. שם זכיתי ללמוד אצל חן חפר, המרצה הראשי של הקורס. הידע המעמיק של חן, ניסיונו הפרקטי בתחום, ונקודת מבטו ההוליסטית על תפקיד ה-CISO, העשירו את ידיעותיי בכל דרך אפשרית ואפשרו לי להגיע למקום חדש ושלם יותר מבחינת הבנת התחום. לאחרונה צלחתי עם עמיתיי לקורס Bootcamp של ארגון ISACA אותו העביר חן, ועברתי את מבחן ה-CISM בניסיון הראשון, כמו רבים אחרים מאותו הקורס. כעת אני לומדת למבחן ה-CISSP של 2ISC בהוראתו של חן, ומצפה לתוצאות דומות. אני ממליצה מאוד על חן חפר כאיש מקצוע בכיר בתחום אבטחת המידע, יועץ, ומאמן מורשה של הארגונים הרשמיים בתחום ההסמכות הבינלאומיות. ביטחוני כי כל אדם אשר ילמד עמו ירכוש ידע רב ואף יזכה במורה ששמח לחלוק את ידיעותיו בנדיבות רבה ותמיד עם חיוך.

לימור קסם | יועצת אבטחה בכירה IBM אבטחת מידע

I would like to thank Chen Heffer for the professionalism, effort, dedication and personal attention he provided during the CISO course as well as the CSIM & CISSP boot camps.
Chen's ability to organize, present and explain the material in a clear way together with his passion to the subject and vast professional experience in the field provided us the students with added value in toward our own professional careers.
The personal attention and dedication Chen showed toward the students is truly exceptional and assisted me personally (as well as many other classmates) to succeed and pass on my first attempt both the CISM and CISSP certificates.
I took the course in order to learn and advance to the next phase of my professional career and have no doubt this course provided me with the knowledge and opportunities to do so.

Eeron Akselrod | Manager, Check Point

אולי יעניין אותך לקרוא

 • 15/09/2014
  קריירה בהייטק

  תעשיית ההיי טק צומחת והתחום זקוק לידיים עובדות. איך משתלבים בתעשייה ואיך מתקדמים בה?

 • 15/10/2012
  להרגיש בטוח

  אבטחת מידע הוא אחד המקצועות שעולים לכותרות בתקופה האחרונה, לאור הכתבות המרובות על "לוחמת סייבר", "טרור סייבר" ועוד מושגים. מה זה אומר ואיך לומדים את המקצוע? ראיון מיוחד עם ערן שחם, המנהל האקדמי של תוכניות לימודי המחשבים

 • 15/09/2012
  כבוד השופט, עברתי לאינטל

  כל אמא רוצה שהילד שלה יהיה עו"ד או רופא. אבל מה קורה אם הילד נהיה עו"ד ופתאום מחליט שנמאס לו? את התשובה מספק יואב כץ-דקל, עו"ד שהיום הוא סטודנט לאבטחת מידע ועובד באינטל

תכניות לימוד דומות

התכנית המקיפה לאבטחת מידע

הקורס היחיד בישראל להכשרת אנשי אבטחת מידע בשלושת היבטי התחום בצד התשתיתי; מיקרוסופט, סיסקו וצ'ק פוינט

הכשרת מומחי אבטחת מידע

התוכנית היחידה בישראל להכשרת מומחי אבטחת מידע שמכינה לקראת ארבע הסמכות בינלאומיות ומועברת בהדרכתם של בולטי המרצים בארץ

ניהול בכיר למנמ"רים CIO

הקורס נבנה במטרה לספק למנהל מערכות המידע את הכלים והיכולות הניהוליות והטכנולוגיות על מנת שיוכל להתמודד עם האתגרים והשינויים החלים בסביבת העבודה

מנהלי סייבר

התכנית מקנה ארגז כלים ניהולי טכנולוגי שיאפשר למנהל טכנולוגי להבין ולהתמודד עם הסוגיות של ניהול גוף הסייבר כחלק מגוף ה CIO בפרט ומהגוף הארגוני בכלל

למידע נוסף על התכנית מנהלי אבטחת מידע CISO השאירו פרטים:

הריני מסכים/ה בזאת כי ברצוני לקבל מידע פרסומי מהטכניון מכון טכנולוגי לישראל ו/או מוסד הטכניון למחקר ופיתוח בע"מ ו/או מי מטעמם, והמידע אודותיי יישמר במאגר לצורכי דיוור ישיר לרבות באמצעות דואר, טלפון, פקס, דואר אלקטרוני, הודעות טקסט וכיו"ב. ידוע לי כי בכל שלב אוכל להודיע על רצוני להפסיק את קבלת המידע הפרסומי באמצעות משלוח הודעה בכתב לכתובת דוא"ל: odeda@trdf.technion.ac.il