מוקד מידע ורישום 04-8294228

אימון אישי - בהתמחות ניהולי-ארגוני או זוגי

לימודי אימון וקואצ'ינג

מיקום
קמפוס הטכניון, חיפה

**קיימת אפשרות ללימודים מרחוק לתושבי ישראל בחו"ל, ת"א ודרומה
מתכונת הלימודים
הלימודים יתקיימו אחת לשבוע אחה"צ או בשעות הבוקר למשך כעשרה חודשים
יתרונות התכנית
משתתפי הקורס לומדים ומתרגלים את המתודולוגיה על עצמם ועל אחרים, ועוברים חווית למידה התנסותית ומעשירה
קהל היעד
בעלי השכלה אקדמית וניסיון רלוונטי בתחומים חינוך, טיפול, ניהול, שיווק, מכירות ודומיהם, המעוניינים לעסוק כמאמנים או להשתמש בכלי האימון במסגרת עיסוקיהם

אודות התכנית

התוכנית המצליחה ביותר בישראל להכשרה של מאמנים ל- Coaching אישי עם התמחות באימון ניהולי ארגוני או אימון זוגי, הכוללת פרקטיקום באימון תחת מנטורינג וסופרוויז'ן והתמחות מורחבת על פי בחירה.

יתרונות ההסמכה לאימון מקצועי באיק"א הינם היכולת להגיע לתוצאות, עבור עצמך ועבור לקוחותיך – כאנשים, בני זוג, הורים, עובדים או עצמאיים.

האימון משלב את הכלים הטובים ביותר מעולמות תוכן שונים וניתן להשתמש בהם בפני עצמם בכל תחומי החיים והעיסוקים. בנוסף, הקורס מכשיר כיצד ליישם אותם בתהליך מובנה, שיטתי, ממוקד תוצאות ושלם.

כל לקוח וכל מטרת אימון יוצרים שילוב ייחודי, ואנו נלמד אותך איך להוביל כל לקוח בתהליך המותאם אישית לו, והוא בעל הסיכויים הטובים ביותר להצלחה.

להתחיל ולהצליח מהרגע הראשון – בניגוד לשיטות אימון אחרות, אנחנו מלמדים תהליך סדור שבו לכל שלב תכלית ברורה, כך שגם המאמן המתחיל יודע בדיוק מה עליו לעשות ומסוגל להביא את הלקוח להצלחה במהירות.

קורס עשיר וחוויתי ארגז כלים עשיר – הקורס מקנה מודל, שיטות וכלים ליישם באימון אישי או קבוצתי כתהליך מובנה, שיטתי וממוקד תוצאות.

משתתפי הקורס לומדים ומתרגלים את המתודה על עצמם ועל אחרים, ועוברים חווית למידה התנסותית ומעשירה הכוללת מקטעי אימון במהלך הקורס ואימון אישי דידקטי עם מאמן מוסמך.

הקורס משלב למידה ופעולה במתווה הקרוב לתהליך האימון עצמו, בו המרצים משמשים כמאמנים. מפגשי המנטורינג (משוב אישי) והסופרויז'ן (בקרה על אימוני התרגול) מבטיחים לכל תלמיד את מימוש אימוני הפרקטיקום בהצלחה, תוך הפנמה מיטבית של עקרונות וכלי האימון.

יתרונות ההסמכה הכפולה

למרות שאימון האישי הוא כלי אוניברסלי, הסיכוי להצלחת האימון עולה כאשר למאמן ידע וכלים המותאמים לאתגרים הספציפיים של המתאמן. בחירת ההתמחות באימון נותנת למאמן את הכלים האלו לתחום ההתמחות בו בחר.

לקראת סוף פרק האימון האישי יבחרו המשתתפים בהתמחות מורחבת ומועשרת במיוחד באחד משני מסלולים:

א. התמחות באימון זוגי – מעטים הגורמים שלהם השפעה משמעותית יותר על איכות חיי האדם ואושרו מהזוגיות שבה הוא שותף, או היעדרה של זוגיות כזו. כיצד למצוא את בן/בת הזוג המתאימים, כיצד לבנות חיים בזוג וכיצד לשמר זוגיות לאורך זמן? אלו השאלות היסודיות עליהן עונה האימון לזוגיות. ההתמחות מלמדת כיצד להשתמש בכלי האימון על מנת לסייע למתאמנים לזהות את ציפיותיהם ושאיפותיהם מזוגיות, למַטֵב את בחירת בן/בת הזוג המתאימים, למצוא את מקומם בתוך המערכת הזוגית מבלי לפגוע במערך העדין של קיומה, לאפשר מרחב התפתחות לבן/בת הזוג בתוך הזוגיות ולבנות את השותפות כמנוע להתפתחות הדדית ושל הזוגיות עצמה.ההתמחות עוסקת גם במקומה של התקשורת בזוגיות, סגנונות תקשורת, הקשבה זוגית, מה על המאמן לעשות כאשר הבחירה של המתאמנים היא לפרק את הזוגיות וכיצד 'מעמידים על הרגליים' זוגיות מורכבת של פרק ב'.

ב. התמחות באימון ניהולי-ארגוני

אימון ניהולי – ארגוני הוא תחום פעילות מרתק ומשתלם המסייע להצלחתם של מנהלים ובעלי אחריות, צוותים והנהלות בכל סוגי הארגונים והחברות בכל קנה מידה, מלכר"ים וגופים מוסדיים. האימון הוכיח את עצמו ככלי אפקטיבי לעמידה ביעדים שאפתניים בזמן שגרה וכתומך בהישרדות הארגון במצבי משבר.האימון הניהולי – ארגוני מתמקד בזיהוי והגדרת מצב "שיא ההצלחה" הרצוי ומתווה דרך לממש הצלחה זו מתוך המצב הקיים ותוך שימוש במשאבים הזמינים.

בשונה מגישות נפוצות של ייעוץ ארגוני, התהליך מתמקד בהצלחה ואינו מנסה לשפר דפוסים כלליים של תקשורת, התנהגות או ביצוע אלא כאשר אלו מפריעים באופן ישיר למימוש ההצלחה. בהתמחות נלמד להמיר תפיסות ניהוליות מסורתיות בכאלו המבוססות על חשיבה תוצאתית וכיצד ליישם את כלי האימון ממוקד התוצאות בסיטואציות ניהוליות/ארגוניות: ניתוח מערכת בעזרת מפת התוצאות, האסטרטגיה והרמה האסטרטגית, איתור ותיעדוף תפוקות קריטיות, יעד מרכזי באימון ניהולי ארגוני ומודלים שונים של קואצ'ינג ניהולי ארגוני.

תנאי הקבלה

לקורס יתקבלו העונים על דרישות הקדם:

 • גיל  27 ומעלה.
 • בעלי תואר שני (או תואר B.Sc) ומעלה ולפחות 3 שנות ניסיון במסלול קריירה מוכח.
 • בעלי תואר ראשון ולפחות 5 שנות ניסיון במסלול קריירה מוכח.
 • כל הנרשמים יידרשו לעבור וועדת קבלה

קהל היעד
הקורס מיועד לבעלי השכלה אקדמית וניסיון רלוונטי בתחומים חינוך / טיפול / עבודה סוציאלית / ניהול / עסקים / שיווק / מכירות ודומיהם, המעוניינים לפעול כמאמנים או להשתמש בכלי האימון במסגרת עיסוקים אחרים.

זכאות לתעודה
בוגרי הקורס יקבלו תעודת סיום קורס משותפת לטכניון- היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ ולאיק"א- תעודה זו אינה מהווה הסמכה של האיגוד לקאוצינג.
את תעודת ההסמכה ל'מאמן מומחה' – MCI באימון אישי יקבלו המשתתפים עם הגשת סיכום הפרקטיקום והצטרפות לאיגוד הישראלי לקואצ'ינג בתשלום דמי חבר.
התוכנית מוכרת גם לצורך הסמכה מהפדרציה הבינלאומית לקואצ'ינג, ה-ICF
מחיר הקורס אינו כולל דמי רישום והסמכה באיגוד הקאוצינג .

מתכונת הלימודים

תוכנית הינה בהיקף של 252 שעות אקדמיות.

מתכונת ערב- הלימודים יתקיימו בימי שלישי בין השעות 16:00-20:30
מתכונת בוקר- הלימודים יתקיימו בימי שלישי בין השעות 9:00-13:30

במסגרת התכנית

 • 176 ש"א ב 32 מפגשים פרונטליים הכוללים לימוד המתודה, תרגול, מנטורינג וסופרויז'ן
 • 60 ש"א פרקטיקום
 • 16 ש"א אימון וצפייה באימון

אפשרות מיוחדת לתושבי ישראל בחו"ל ולתושבי ת"א ודרומה!

 • טכנולוגיה ייחודית המשלבת שיעורים פרונטאליים ולמידה מרחוק
 • מערכת און-ליין מקוונת – כולל השתתפות פעילה בשיעורים

בין נושאי הלימוד

 • מבוא ל coaching
 • עקרונות האימון, וההבדלים בין אימון לטיפול / ייעוץ / מנטורינג
 • החשיבה התוצאתית
 • תקשורת בינאישית
 • שאלות והקשבה
 • ההסכם האימוני
 • ערכים וערכת הערכים
 • מודל תחומי התוצאה
 • משאבים אסטרטגיים
 • חסמים ומשמעותם באימון ממוקד תוצאות
 • השימוש בכלים בתהליך האימון
 • תהליך האימון השלם

בוגרים מספרים

במקצועי בתור רופא משפחה אשר עוסק באימון לחיים בריאים, הקורס "אימון אישי- התמחות בזוגיות" היה מרתק עבורי, הקורס העניק לי כלים שמהווים לי כעזר בגישתי למטופלים ובהבנתם. בין משתתפי הקורס נוצר קשר טוב ואנו ממשיכים לשמור על קשר ולהיפגש גם לאחר שהקורס הסתיים. ממליץ בחום.

ד"ר מוראד פאיז | רופא משפחה

הגעתי לקורס על מנת לקבל כלים ומיומנויות אותן רציתי ליישם בעבודתי בשוק ההון והפיננסיים. במהלך הקורס עברתי תהליך מדהים, בו קיבלתי כלים ללא ספק להבנת אנשים ולסייע להם להכיר את עצמם בצורה טובה יותר. קבוצת הלמידה בקורס הייתה מדהימה, המרצים מעולים ואני ממליצה לכל אחד לקחת חלק בקורסים מהסוג הזה. אני בטוחה שאמשיך ללמוד קורסים נוספים בתחום.

חני גרוני | שוק ההון והפיננסים

אולי יעניין אותך לקרוא

 • 11/05/2018
  הכניסו ליומן: הרצאות בוקר מעשירות לקהל הרחב בטכניון

  לאור ההצלחה: החלה ההרשמה לסדרת הרצאות בוקר מעשירות בנושאי אמנות הצילום וקואוצ'ינג (אימון אישי) שיתקיימו בחודשי הקיץ בקמפוס חיפה של היחידה ללימודי המשך

 • 15/04/2016
  אפליקציית הניווט של החיים

  "יש אנשים שנרשמים ללימודי קואוצ'ינג כי הם רוצים לעשות שינוי ולעבור תהליך עם עצמם. בדרך כלל זה פוגש אותם סביב ראש השנה ופסח, כי אלה הם זמנים של חשבון נפש". אומר ד"ר ליאור דוד, מרצה בתוכנית קואוצ'ינג בטכניון שהפך מרופא שיניים למאמן מוביל ויודע דבר או שניים על התחדשות ושינוי מקצועי. ראיון מיוחד לאביב

 • 15/05/2013
  ההיסטוריה המקוצרת של האימון

  הרעיון של אימון אישי היה בסביבה כבר מהזמנים שהמין האנושי הכיר את עצמו. סקירה היסטורית של אחד מקצוע שנמצא בתנופה

תכניות לימוד דומות

אימון אישי והתמחות בהפרעות קשב וריכוז ADHD

תכנית ייחודית להכשרה לאימון אוכלוסיות המאופיינות בהפרעות קשב, בדגש על אימון משותף להורים וילדים והדרכת הורים

ייעוץ אסטרטגי

בסיסו של הקורס הוא המתודולוגיה וארגז הכלים האוניברסאלי בהם משתמשים הארגונים המובילים והמצליחים בעולם בבניית אסטרטגיית ההצלחה שלהם

למידע נוסף על התכנית אימון אישי – בהתמחות ניהולי-ארגוני או זוגי השאירו פרטים:

הריני מסכים/ה בזאת כי ברצוני לקבל מידע פרסומי מהטכניון מכון טכנולוגי לישראל ו/או מוסד הטכניון למחקר ופיתוח בע"מ ו/או מי מטעמם, והמידע אודותיי יישמר במאגר לצורכי דיוור ישיר לרבות באמצעות דואר, טלפון, פקס, דואר אלקטרוני, הודעות טקסט וכיו"ב. ידוע לי כי בכל שלב אוכל להודיע על רצוני להפסיק את קבלת המידע הפרסומי באמצעות משלוח הודעה בכתב לכתובת דוא"ל: odeda@trdf.technion.ac.il