מוקד מידע ורישום 04-8294228

לימודי המשך ברפואה

בית הספר ללימודי המשך ברפואה מוקדש להשבחת הידע הרפואי וחשיפת הרופא המתמחה והמומחה לחידושים ועדכונים מהארץ ומהעולם.

תכניות הלימוד בלימודי המשך ברפואה

קנביס רפואי לרוקחים ומקצועות הרפואה

לאור השינויים הרגולטוריים בישראל בתחום הקנביס הרפואי .Medical-Grade הטכניון – ביה"ס ללימודי המשך ברפואה בשיתוף יחידת קנביס רפואי (יק"ר) במשרד הבריאות פותח קורס, אשר מטרתו להכשיר ולהסמיך רוקחים למתן טיפול ומסירת קנביס רפואי למטופלים.

פסיכותרפיה

הקו המנחה העומד בבסיס התוכנית הינו לפתח את היכולות ולהרחיב את הידע התיאורטי והקליני של מטפלים ממקצועות טיפוליים שונים ויישומם במסגרות טיפוליות בשירות הציבורי. הרחבת הכשרתם של המטפלים השונים, מבטיחה טיפול טוב יותר לאוכלוסיות נזקקות שאין ביכולתם לפנות למסגרות פרטיות. העבודה במסגרות השונות של השירות הציבורי הינה רב- מקצועית והלימודים בתוכנית מאפשרים מפגש מגוון ומפרה בין התחומים בכיוון של שיתוף פעולה ויצירת שפה טיפולית משותפת ומשתפת יחדיו.

תכנון, ביצוע וניהול רגולטורי של מחקרים קליניים על פי ה- GCP

כיום, צוות רפואי/ אקדמי הרוצה לבצע מחקר קליני או להשתלב כחוקר במחקר קליני חייב בהכשרה מתאימה (נוהל משה"ב 2016). הקורס מקנה הכשרה בביצוע ותכנון רגולטורי של מחקרים קליניים בהתאם לנהלי ה- GCP ונוהל משרד הבריאות. הקורס משלב ניסיון ותהליכים מהפרקטיקה של בתי החולים בביצוע מחקר קליני.

הערכת נכות רפואית

הכרה והבנה של תורת הערכת הנכות הרפואית במוסדות הביטוח הרפואי, המוסד לביטוח לאומי, משרד הביטחון, הביטוחים הפרטיים ותרגום מעשי של נכות זו למימד של פיצוי כספי ואחר. הכרת היבטים אקטואריים ותעסוקתיים רלוונטיים (הערכת נכות רפואית, יכולת תפקוד והשתכרות, כימות הנכות לפיצוי/שיפוי כספי ו/או שווה ערך כספי).

נוירולוגיה

מטרת התכנית הינה לבצע הכרות עם מצבים שכיחים בנוירולוגיה בדגש על התנהלות ברמת הקהילה, זיהוי מצבי חירום, בירור ראשוני וטיפול ולהביא לשינוי בגישה למחלות הנוירולוגיות.

פסיכוגריאטריה- מבט לעולם הזקן

מטרת התוכנית היא להקנות לרופאים המשתתפים גישה מעשית לאבחון וטיפול במחלות אלו וכן למחלות הגורמות לתחלואה נפשית בגיל המבוגר. הלומדים בקורס יפתחו מיומנויות חשובות וידע רב שישרת אותם בעבודה היומית עם האוכלוסייה הזקנה.

גריאטריה- מבט לעולם הזקן

הזדקנות האוכלוסייה מביאה לגידול מבורך במספר הזקנים במדינה, אולם השינוי הדמוגרפי מוביל לעליה בתחלואה, לירידה בתפקוד הגופני והקוגניטיבי של זקנים רבים, ולעומס רב בשירותים הרפואיים בקהילה, באשפוז האקוטי והמוסדי. חובה על הרופא להכיר את השינויים הפיזיולוגיים של הזקנה, לרכוש את המיומנויות הנדרשות להעריך ולטפל בתסמונות גריאטריות ובמחלות השכיחות בזקנה, ולהכיר את מסגרות הטיפול והשירותים הרבים שעומדים לטובת המטופל הזקן.

דימות בתהודה מגנטית – MRI

מספר מערכות הדימות בתהודה מגנטית (MRI ) בישראל – עלה בקצב מהיר בשנתיים האחרונות הודות לפעילותו הנמרצת של משרד הבריאות. נוצר צורך קליני דוחק להכשיר רדיולוגים נוספים ולהקנות להם ידע מעמיק ונרחב בתכונות מערכות ה-MRI ובאפשרויות הטמונות בהן.

קורס רפואת התמכרויות ותחלואה כפולה

בשנים האחרונות אנו עדים לעליה משמעותית בשימוש בחומרים פסיכואקטיבים בדגש על בני נוער וצעירים, מה שמעלה את הצורך להכשרת רופאים מתחומי רפואה שונים

קורס מתקדם בסוכרת

קורס ייחודי לטיפול בסוכרת אשר מוכר לנקודות CME מטעם המועצה המדעית

רפואה לשיכוך כאב לרופאים ואחיות נאמני כאב

במסגרת הקורס יילמדו נושאים עיונים לצד הוראה מעשית בטכניקות לטיפול בבעיות כאב שכיחות

אורולוגיה

לימודי המשך באורולוגיה נועדו להעשיר ולעדכן את הידע בתחומי האורולוגיה תוך דגש על נושאים בסיסיים ונושאים שנויים במחלוקת

הכשרת מנהלי סיכונים ובטיחות הטיפול במערכת הבריאות

ביוזמתו של הפורום הישראלי לבטיחות הטיפול, הונחה התשתית לתוכנית הלימודים שמכשירה את הבוגרים לביצוע וקידום פעילויות בטיחות כבר במהלך הלימודים

גניקולוגיה ומיילדות

מטרת התוכנית להקנות ידע נרחב בנושא פריון האישה והגבר, לשיפור המיומנות והמקצועיות של העוסקים בתחום האולטרא סאונד בגינקולוגיה ומיילדות

החוג לרפואת עיניים

מטרת התכנית הינה מתן מסגרת ללימודים מתקדמים למתמחים ברפואת עיניים להעמיקת הידע הקליני ולסיוע בהכנה לבחינות ההתמחות

רפואה לשיכוך כאב ורפואת שריר שלד

מטרת התוכנית היא הקניית ידע מתקדם בנושאים רפואיים הקשורים לאבחון וטיפול בחולים הסובלים מכאב חריף וכרוני

רפואה לשיכוך כאב לרופאים נאמני כאב

לבוגרי הקורס יוענק תואר "נאמן כאב", הקורס מוכר על ידי המועצה המדעית של הר"י לצורך נקודות בחינוך רפואי המשכי (CME)

קרדיולוגיה

מטרת הקורס ללימודי המשך בקרדיולוגיה היא לאפשר לרופאים מומחים להתפתח מקצועית ולהתעדכן בחידושים בנושאי קרדיולוגיה

פסיכיאטריה משפטית

מטרת התוכנית היא הקניית ידע ומיומנויות קליניות, מדעיות ומחקריות בתחומי הפסיכיאטריה המשפטית

הריני מסכים/ה בזאת כי ברצוני לקבל מידע פרסומי מהטכניון מכון טכנולוגי לישראל ו/או מוסד הטכניון למחקר ופיתוח בע"מ ו/או מי מטעמם, והמידע אודותיי יישמר במאגר לצורכי דיוור ישיר לרבות באמצעות דואר, טלפון, פקס, דואר אלקטרוני, הודעות טקסט וכיו"ב. ידוע לי כי בכל שלב אוכל להודיע על רצוני להפסיק את קבלת המידע הפרסומי באמצעות משלוח הודעה בכתב לכתובת דוא"ל: odeda@trdf.technion.ac.il