מוקד מידע ורישום 04-8294228

בית ספר ללימודי המשך מתקדמים ברפואה

בית הספר ללימודי המשך ברפואה מוקדש להשבחת הידע הרפואי וחשיפת הרופא המתמחה והמומחה לחידושים ועדכונים מהארץ ומהעולם.

תכניות הלימוד בבית ספר ללימודי המשך מתקדמים ברפואה

ניצני רפואה – תכנית רפואה שנתית לנוער

תכנית רפואה לנוער – הזדמנות לתלמידים שמתעניינים ברפואה: להכיר וללמוד על נושאים רפואיים אקטואליים, כגון הנדסה גנטית, שינה, מחלות נדירות, הדמיות וכו', לפגוש את מיטב המומחים, להתנסות בסימולטורים רפואיים, לבצע החייאות ועוד

דרמטולוגיה

הקורס יקנה למשתתפים כלים פרקטיים להערכת מחלות עור שכיחות ולטיפול בהן, בדגש על אספקטים מעשיים, וכן יוצגו התמורות והחידושים שחלו בעשור האחרון בידע ובגישות הטיפוליות.

רפואת ילדים

תכנית ייחודית העוסקת בשלושה תחומים מרכזיים שהתפתחו מאוד בשנים האחרונות ונוכחים בעבודתו היומיומית של רופאי הילדים: גנטיקה, מחלות גסטרואינטסטינליות בילדים ונויורלוגית ילדים. מיועדת לרופאי ילדים ומשפחה מומחים ומתמחים המעוניינים להעשיר את הידע שלהם בתחום

קורסי הכשרה ל-CBCT

בעקבות נוהל בריאות השן מס' 2.8 מדצמבר 2019 בנושא הנחיות בדבר שימוש בטומוגרפיה ממוחשבת מסוג Cone Beam Computed Tomography, רופא שיניים או טכנאי רנטגן אשר מבצע צילומי CBCT  חייב בהכשרה המתאימה לכך. בנוסף, כל הדמיית CBCT שמבוצעת מחייבת פענוח כתוב ע"י רופא שהוכשר לכך. בהתאם, מוצעים שני קורסים ע"י ביה"ס ללימוד המשך ברפואה בטכניון בשיתוף המכון לדימות מקסילופציאלי של המחלקה לכירורגיה פה ולסתות

אי ספיקת לב

מטרת התכנית היא לתת מענה מקיף לרופאים מומחים ומתמחים ברפואה פנימית, משפחה, ילדים וקרדיולוגיה בנושא המהפכה האבחונית והטיפולית שחלה בתחום אי ספיקת לב.

תזונה בזקנה TNT

מטרת התכנית היא להקנות לרופאים המשתתפים גישה מעשית לנושא התזונה הקלינית באוכלוסייה הזקנה, בדגש על הערכה, מניעה וטיפול.

רפואת ספורט

הקורס מיועד למעוניינים לקבל את רישיון משרד הבריאות לעיסוק ברפואת ספורט ולפעול עפ"י חוק הספורט, לרכוש ידע ומיומנויות בתחומים השונים והמגוונים של רפואת הספורט.

יסודות בפסיכו-דיאגנוסטיקה

שילוב בין למידה פרונטאלית ותרגול של מבחנים פסיכו-דיאגנוסטים שונים, בדגש על התהליך האבחוני ועל האינטגרציה של הממצאים. כולל עקרונות העברה, ציינון וניתוח של מגוון מבחנים, כתיבת דו"ח פסיכודיאגנוסטי ועוד.

מחקר במאה ה-21

התכנית תקנה למשתתפים כלים שימושיים ופשוטים לביצוע מחקר עצמאי תצפיתי וקריאה ביקורתית של מאמרים, כולל ליווי צמוד בתכנון, כתיבה והגשת המאמר.

נוירואנטומיה

הקורס מפרט באופן מקיף את מבנה מערכת העצבים המרכזית והפריפרית מנקודת מבט אנטומית והתפתחותית, ומהווה הכנה בנוירואנטומיה לבחינות שלב א' למתמחים בנוירולוגיה ובנוירוכירורגיה.

אולטראסאונד PoCUS

בעשור האחרון הורחב השימוש בבדיקת אולטראסאונד ככלי עזר לאבחון וטיפול.
השימוש הנקודתי של השיטה ליד מיטת החולה למטרות ממוקדות Point of Care Ultrasound (PoCUS) הפך את השיטה ל"סטטוסקופ" החדש של הרופא.

הערכת נכות רפואית

תכנית המוכרת להכשרת רופא המוסמך לקבוע דרגת נכות לפי תקנות הביטוח הלאומי, התשע"א 2011, שמטרתה הכרה והבנה של תורת הערכת הנכות הרפואית במוסדות הביטוח הרפואי, המוסד לביטוח לאומי, משרד הביטחון, הביטוחים הפרטיים ותרגום מעשי של נכות זו למימד של פיצוי כספי ואחר. הכרת היבטים אקטואריים ותעסוקתיים רלוונטיים נוספים.

גנטיקה רפואית במאה ה-21

הכרת יסודות העולם הגנטי ובדיקות המעבדה הבסיסיות המקובלות בגנטיקה רפואית מזה עשרות שנים לצד לימוד על החידושים בגנטיקה – על דרכי אבחון מתקדמות, על טיפולים חדשניים המקובלים כעת והמתוכננים לצורך רפואת העתיד וכיצד נוגעת הגנטיקה בכל תחומי הרפואה.

רפואה לשיכוך כאב – נאמני כאב א'

תכנית הכשרה המבוססת על הקניית ידע בסיסי ומתקדם בנושאים רפואיים  וסיעודיים  הקשורים לרפואה לשיכוך כאב.
במסגרת הקורס יילמדו נושאים עיונים לצד הוראה מעשית בטכניקות לטיפול בבעיות כאב שכיחות.

רפואה לשיכוך כאב ורפואת שריר שלד – נאמני כאב ב'

תוכנית ההכשרה מבוססת על הקניית ידע קליני מתקדם ברפואה לשיכוך כאב ורפואת שריר-שלד. בקורס יילמדו נושאים עיונים לצד הוראה מעשית בטיפול בבעיות כאב שכיחות ובמיוחד כאב על רקע שריר ושלד, כאב עצבי, כאב על רקע מחלות מרפקים וכאב סרטני.

פסיכותרפיה

התכנית הוותיקה בצפון עם מעל 40 שנות ניסיון. מטרת התכנית לפתח ולהרחיב את הידע התיאורטי והקליני של מטפלים ממקצועות טיפוליים שונים ויישומם במסגרות טיפוליות בשירות הציבורי.
הלימודים מאפשרים מפגש מגוון בין מקצועות בריאות הנפש ויצירת שפה טיפולית משותפת ומשתפת יחדיו. כמו כן, התכנית מספקת בסיס איתן להבנה בטיפול פסיכותראפי בגישות דינאמיות וקוגניטיביות, החוברות לחשיבה טיפולית אינטגרטיבית.

הריני מסכים/ה בזאת כי ברצוני לקבל מידע פרסומי מהטכניון מכון טכנולוגי לישראל ו/או מוסד הטכניון למחקר ופיתוח בע"מ ו/או מי מטעמם, והמידע אודותיי יישמר במאגר לצורכי דיוור ישיר לרבות באמצעות דואר, טלפון, פקס, דואר אלקטרוני, הודעות טקסט וכיו"ב. ידוע לי כי בכל שלב אוכל להודיע על רצוני להפסיק את קבלת המידע הפרסומי באמצעות משלוח הודעה בכתב לכתובת דוא"ל: CS.Marketing@trdf.technion.ac.il