מוקד מידע ורישום 04-8294228

מיקום
קמפוס שרונה, תל אביב
מתכונת הלימודים
הלימודים יתקיימו בימי ג' בשעות 17:30-21:30 ובימי ו' בשעות 09:00-13:00 במשך כ5-6 חודשים. סה"כ 200 שעות אקדמיות.
יתרונות התכנית
מסלול מיוחד שנבנה כדי להכין אתכם להיות חוקרים מובילים, במסגרתו תקבלו את כל הכישורים, השיטות והכלים שיאפשרו לכם להיות מקצוענים בעלי ידע עדכני ויכולת מעשית גבוהה לתחקור אירועים.
קהל היעד
התכנית מיועדת למפתחים, אנשי Pen Test, ומנהלי מערכות מידע המעוניינים לעבוד כחוקרי אבטחת מידע. 

אודות התכנית ומטרותיה

חוקרי סייבר מקצוענים נדרשים לזהות מתקפות ידועות או חדשות, לפענח מתקפה על כל מרכיביה, לאתר את כל חלקי המתקפה ברשת, לעקוב אחר תהליך ההתפשטות בארגון, להגיב, להסיר את כל רכיבי ההתקפה ולהמליץ על הגנה יעילה. הם נדרשים לפעול באופן פרואקטיבי לאיתור נקודות חולשה בארגון על מנת לנסות ולמנוע מתקפות Zero-Day או APT.

כדי להכין אתכם להיות חוקרים מובילים, בנינו את תכנית Cyber Forensics – בה תקבלו את הכישורים, השיטות והכלים שיאפשרו לכם להיות מקצוענים בעלי ידע עדכני ויכולת מעשית גבוהה לתחקור אירועי סייבר.

** מתעניינ/ת דווקא בתפקידי צוות אדום? קורס Red Team ייפתח בטכניון חיפה ותל אביב. לפרטים >>

נושאי לימוד

התכנית נבנתה לפי הסטנדרטים הגבוהים של מוסד הטכניון ע"י אנשי מקצוע מהאקדמיה, צה"ל והתעשייה ובפיקוח וועדת היגוי הכוללת מומחים ממערכות הביטחון.

נושאי הלימוד כוללים:

Attack Vectors

Incident Response

Windows Artifacts

Lateral Movement

Malware Analysis

Obfuscation

Network Forensics

Linux Forensics

Threat Hunting

הלימודים מתקיימים במעבדות המחשבים ומשלבים שיעורים פרונטליים והתנסות Hands-On, תוך הכנה למבחן הגמר הכולל את נושאי הלימוד המפורטים בדו"ח המחקרי.

מתכונת הלימודים

היקף התוכנית: 200 שעות אקדמיות, כ5-6 חודשים.

 • קמפוס ת"א: הלימודים יתקיימו בימי ג' בשעות 17:30-21:30 ובימי ו' בשעות 09:00-13:00.
 • קמפוס חיפה: הלימודים יתקיימו בימי ג' בין השעות 09:00-15:00.

צוות אקדמי

צוות היגוי

מוביל התכנית: ד"ר אבי גינצבורג
לשעבר סמנכ"ל חדשנות ותכנון אסטרטגי באלביט מערכות, סמנכ"ל מחקר ופיתוח ברפאל וסמנכ"ל מחקר ופיתוח בתעש.
זוכה פרס ביטחון ישראל על הישג יוצא דופן בפיתוח מערכת ביטחונית חדשנית.
מרצה בתכניות לימוד לתארים מתקדמים בטכניון ובאוניברסיטת בר אילן.

ניצב (בדימוס) דני חן
לשעבר ראש אגף תכנון במשטרה. ממקימי מערך הסייבר במשטרת ישראל, מהמובילים של תכניות האסטרטגיה של המשטרה.
מוביל מיזמי החדשנות במשטרה, חבר קבוצת ההובלה של שילובים בינלאומיים וממקימי המכללה הלאומית של משטרת ישראל.

בין המרצים

אתי ברגר, מנכ"לית חברת TripleP
מומחית לסייבר ופרטיות, בעלת 25 שנות ניסיון בתחום במגוון תפקידיי ניהול מוצריי סייבר, בעלת תואר שני במשפטים (LLM) ובעיצומה של עבודת הדוקטורט בתחום "פרטיות בעולם הדיגיטלי".

יניב ברקאי, סמנכ"ל טכנולוגיות, חברת TripleP
בוגר יחידה טכנולוגית בצה"ל המומחה בתחומיי הפורנזיקה וההצפנה בעולמות הסייבר, עם מומחיות בחקירה של תוכנות כופרה ותוכנות זדוניות נוספות.

תום שנייד
בוגר ומדריך באקדמיה הצבאית למקצועות המחשב והסייבר (בסמ"ח). בעל ניסיון בהדרכות בנושאי תקשורת נתונים, חקירת אירועים והגנה בעולם הסייבר ופיתוח תכנים בנושא.

קהל היעד

התכנית מיועדת למפתחים, אנשי Pen Test, ומנהלי מערכות מידע המעוניינים לעבוד כחוקרי סייבר.

תנאי קבלה

 • רקע בתקשורת/ שבע השכבות ובמערכות הפעלה/ מחשוב. אנשים טכנולוגיים שלא התעסקו בחקירה באופן ספציפי אך בעלי אוריינטציה לתכנות ומחשבים (מפתחי WEB, אנשי IT וכדומה).
 • אנגלית ברמה טובה.
 • מעבר מבחן התאמה.
 • מעבר ראיון התאמה.
 • לוגיקה וחשיבה יצירתיים.

אולי יעניין אותך לקרוא

 • 10/05/2019
  איזה האקר את/ה? קורסים ייעודים לתפקידים השונים בעולם הסייבר

  חדש בטכניון, היחידה ללימודי המשך: קורסים ייעודים לאנשי ונשות סייבר שמתמחים בצוות האדום בארגון (בדיקות חדירות) ולאלה שמתמחים בתחקור אירועי תקיפת סייבר (צוות התחקור) הקליקו לכל הפרטים

 • 17/10/2017
  הטכניון מציג: המרכז הבינלאומי ללימודי סייבר

  בשורה לענף הסייבר בישראל: הטכניון היחידה ללימודי המשך פותח דלת לכל מקצועות הסייבר ומסייע בבניית קריירה במקצוע המבוקש במשק במסגרת חטיבת לימודי סייבר, בה מוצעים קורסים ברמות שונות: מתחילים, סייבר פרופשיונל, תוכנית מיוחדת ללימודי סייבר למנהלים ואפילו תכנית ייחודית ללימודי סייבר המיועדת לבני נוער

תכניות לימוד דומות

RED TEAM

תכנית חדשנית ופרקטית, שמטרתה להכשיר את משתתפיה למקצוענות גבוהה בהתמודדות עם אתגרי הסייבר בפן ההתקפי, כולל הכשרה בתחום ה-Penetration Testing ואימון בסימולטור מתקדם ללוחמת והגנת סייבר.

Cyber Management

התכנית נבנתה כדי לתת מענה למנהלים ובכירים המבקשים להכיר מונחים חשובים מעולם אבטחת המידע, להבין את הסיכונים והאיומים שעלולים להתרחש בארגון שלהם, לעמוד על צרכי ההגנה הנדרשים, להכיר מטרות ואופני תקיפה ולקבל כלים לבצע בקרה ולהתמודד ביעילות עם אירועי סייבר.

Cyber Camp – לתלמידי תיכון בחופשת הקיץ

Cyber Camp מעניק רקע והבנה לאתגרים אותם מציב עולם הסייבר. המסלול מהווה את הצעד הראשון בהחלטה לבחירה בתחום לימודים זה, ונותן בסיס רחב להשתלבות בקורסים מתקדמים בתחום הסייבר.

C-Cyber תכנית שנתית לתלמידי תיכון

תכנית C-Cyber המיועדת לתלמידי תיכון, מעניקה את הרקע וההבנה לאתגרים אותם מציב עולם הסייבר. מסלול זה מעניק בסיס ומוכנות להשתלב בלימודי סייבר מתקדמים. המפגשים ייערכו אחת לשבוע בשעות אחה"צ לאורך שנת הלימודים, כולל יום אימון בסימולטור המדמה תקיפת סייבר.

למידע נוסף על התכנית Cyber Forensics השאירו פרטים:

הריני מסכים/ה בזאת כי ברצוני לקבל מידע פרסומי מהטכניון מכון טכנולוגי לישראל ו/או מוסד הטכניון למחקר ופיתוח בע"מ ו/או מי מטעמם, והמידע אודותיי יישמר במאגר לצורכי דיוור ישיר לרבות באמצעות דואר, טלפון, פקס, דואר אלקטרוני, הודעות טקסט וכיו"ב. ידוע לי כי בכל שלב אוכל להודיע על רצוני להפסיק את קבלת המידע הפרסומי באמצעות משלוח הודעה בכתב לכתובת דוא"ל: odeda@trdf.technion.ac.il