אפיון חווית משתמש UX

מיקום
קמפוס הטכניון, ת"א
מתכונת הלימודים
תכנית לימודים בהיקף של 160 שעות אקדמיות.
המפגשים יתקיימו במסלול ערב - פעמיים בשבוע בשעות אחה"צ או במסלול שישי - פעם בשבוע בימי שישי בבוקר.
יתרונות התכנית
התכנית המקיפה והפרקטית ביותר בשוק. מרצים בעלי שם, מחלוצי תחום ה-UX בארץ.
תעודת סיום של הטכניון לימודי המשך
קהל היעד
התוכנית מיועדת לבעלי רקע מקצועי המשיק לתחום אפיון הממשק, כגון מנהלי מוצר, מעצבים, מפתחים ואנשי שיווק דיגיטלי, או לבעלי רקע אקדמי רלוונטי – בפסיכולוגיה, עיצוב, ארכיטקטורה או תוכנה.

למידע נוסף על התכנית אפיון חווית משתמש UX השאירו פרטים:

אודות התכנית

אנחנו מוקפים באפליקציות ומערכות מחשב שמנסות להתחרות על תשומת ליבנו – ועל כיסנו. הצלחתם של מוצרים ושירותים ממוחשבים תלויה בחוויית השימוש שהם מספקים. מוצרים ושירותים שאינם נוחים לשימוש, יפסידו את השוק למערכות נוחות יותר לשימוש. ממשקים של מערכות עבודה שלא תוכננו נכון, עלולות להטעות משתמשים, מה שעלול להוביל להפסדים כספיים, ואפילו לאסונות של ממש. מערכות שתוכננו נכון יספקו למשתמשים שלהם יתרון, יגדילו את יעילות העבודה, יקצרו את הזמן הנדרש להשגת יעדי המשתמש – וישפרו את חווית השימוש במוצר.

בימים אלה השוק צמא לאנשי UX יצירתיים ומוכשרים, בעלי כלים וידע שידעו להתמודד עם העומס המנטלי והדיגיטלי שכולנו חווים. מעצב משתמש טוב חושב בצורה מורכבת למדי איך להפוך את החיים שלנו לפשוטים יותר.
בקורס אפיון הממשק וחווית המשתמש (User Experience design, או בקיצור UX), נעסק בתכנון האינטראקציה בין משתמשים למערכות המחשב. נלמד כיצד חוקרים את קהלי היעד, מגבשים הבנה עמוקה של צורכיהם, הציפיות שלהם ויכולותיהם, ובהתאם – מתכננים את מבנה המסכים ותהליכי העבודה בכדי ליצור חווית שימוש זורמת, נוחה ומהנה.

 

סגל ההוראה
כל המרצים שלנו עוסקים שנים רבות בתחום אפיון משתמש מזוויות שונות על מנת ליצור עבורכם קורס שמשלב את הכיוונים השונים והמיוחדים של עולם ה-UX. אבל הכי חשוב – כולם אוהבים מאוד ללמד, להדריך ולהעביר את הידע העצום שלהם הלאה, ומשום כך הם גם מרצים מעולים. 

רן לירון – מנהל אקדמי ומרצה בכיר
מנהל תחום UX בחברת CyberArk ומנטור בGoogle Launchpad
בעל ניסיון של למעלה מ-20 שנים בתחום אפיון וחווית משתמש, במגוון תפקידים בתעשייה. הוביל פרויקטי UX מול הגופים הגדולים במשק (חברות היי-טק, הבנקים הגדולים, משרדי ממשלה, צה"ל ועוד). כמו גם סטרטאפים בראשית דרכם. מתמחה בחיבור שבין טכנולוגיה, צרכים עסקיים וצרכי המשתמשים. רן מרצה ומוביל תכוניות הדרכה בתחום הממשק וחוויית המשתמש מזה כעשור.

 


חן שקדי – מרצה

מנהל צוות עיצוב בקבוצת שירותי הענן של IBM ומנטור בGoogle Launchpad
בעל ניסיון של 20 שנים באפיון ועיצוב מוצרים. בעבר ניהל את תחום העיצוב ביחידה לרפואה מקוונת בכללית והקים את מרכז ההתמחות לחוויית משתמש במטריקס. בשנים האחרונות מוביל את תחום החשיבה העיצובית ביבמ ישראל. מנחה סדנאות חשיבה עיצובית בארץ ובעולם. ומכשיר מנחי סדנאות חשיבה עיצובית.

 

מיקי פרידמן – מרצה
מאפיין חוויית משתמש בחברת Browzwear

מיקי מביא עמו שנים רבות של נסיון מגוון מאוד כמנהל מוצר, מהנדס תוכנה, מעצב גרפי ומאפיין חווית משתמש – כל אלו בעבודה על מערכות מורכבות. כיום מוביל את תחום חווית המשתמש בחברת Browzwear שמייצרת כלים לעיצוב אופנה וירטואלי. במקביל, הוא מעצב גרפי עצמאי שמתמקד במיתוג עסקי ועיצוב אתרים. מביא עמו ניסיון בעבודה איטראטיבית, גיבוש קונספטים עיצוביים והבנה רוחבית ומעמיקה של מוצרים – מהאסטרטגיה העסקית ועד לאחרון הביטים.

 


רוית גונן – מרצה

מאפיינת חווית משתמש ומרצה
בוגרת אוניברסיטת בן גוריון. בעלת ניסיון של כעשר שנים בתחום ה UX, בהן עסקה באפיון מגוון רב של פלטפורמות (ממובייל ועד מערכות מורכבות) ובהדרכה. מאמינה שהקשבה למשתמשים והבנה אמיתית של הצרכים שלהם – היא תנאי הכרחי למוצר מנצח.

 


ויטאלי מיז'יריצקי – מרצה

מאפיין חווית משתמש בכיר ומנטור בGoogle Launchpad
בעל תואר שני בפסיכולוגיה קוגניטיבית מאוניברסיטת בן-גוריון. עוסק בתחום חוויית המשתמש יותר מעשור, חלקן בתור יועץ בחברות פרויקטים וחלקן בתור ראש צוות חוויית משתמש בחברות היי-טק בתחומים שונים. נמנה על צוות UXI – ארגון חוויית משתמש ישראל. מתמחה באפיון מערכות מורכבות המיועדות לסביבות ארגוניות. 

 

עם מה תצאו מקורס UX ביחידה ללימודי המשך של הטכניון?

מאפייני ממשק נדרשים להתמודד עם קשת רחבה של תחומי ידע ומוצרים. הם צריכים לדעת כיצד לבצע מחקר מקדים ומחקר מאשרר, וכיצד לתכנן אתרים, אפליקציות ומערכות מורכבות.

כבוגרי מסלול לימודי ממשק וחוויית משתמש ביחידה ללימודי המשך של הטכניון, תצטיידו בידע וניסיון שיאפשרו לכם להשתלב כאנשי UX במגוון מסגרות בתעשייה ואף לשפר ולשכלל את הידע שלכם במידה שהנכם כבר עובדים בתחום זה.
תכנית הלימודים, המשלבת לימודי חומר תאורטי מקיף עם סדנאות להתנסות מעשית, הינה חווייתית ויצירתית ומטרתה להעניק לכם את הכלים ליצור מוצר מנצח עבור המשתמשים שלכם.
התכנית הינה מקיפה ביותר ומספקת ליווי אישי של הסטודנטים ותרגול מעשי רב. היא לא עוסקת רק באתרים או באפליקציות, אלא מספקת הזדמנות להתנסות בכול סוגי הסביבות עמם נדרשים להתמודד מאפייני ממשק.

למי מיועדת התוכנית

אפיון ממשק הוא תחום מולטי-דיספלנרי מורכב, הדורש הבנה במגוון עולמות תוכן שונים – טכנולוגיה, פסיכולוגיה ועיצוב. העוסקים בתחום מגיעים בד"כ מאחד התחומים הללו, ומרחיבים את הבנתם לתחומים הנוספים שנדרשים לעוסק בתחום. בכדי להפיק את המרב מן התוכנית נדרש רקע או ניסיון באחד התחומים הללו.

התוכנית מיועדת לבעלי רקע מקצועי המשיק לתחום אפיון הממשק, כגון מנהלי מוצר, מעצבים, מפתחים ואנשי שיווק דיגיטלי, או לבעלי רקע אקדמי רלוונטי – בפסיכולוגיה, עיצוב, ארכיטקטורה או תוכנה.

תנאי קבלה

 • רקע מקצועי או אקדמי רלוונטי
 • אנגלית ברמה גבוהה
 • נכונות להשקיע את הזמן הנדרש, בכיתה ובבית, להעמקה והתנסות

מבין נושאי הלימוד

הקורס בנוי ממקבצי לימוד נושאיים. בכול מקבץ מועברים סדרה של שיעורי עומק, ובסופו – סדנת התנסות מעשית. תהליך למידה זה מאפשר למשתתפים לרכוש ידע מעמיק בנושאי הלימוד, ולאחר מכן לתרגל ולהפנים את הידע שנרכש באמצעות סדנת התנסות מעשית.

המקבצים העיקריים בקורס הם:

 • מבוא לאפיון חווית משתמש
 • סדנה Design Thinking: התנסות בצורת חשיבה ותהליכי עבודה המאפשרים מציאת פתרונות פשוטים ואפקטיביים לבעיות מורכבות, תוך התמקדות בהבנה מעמיקה של צרכי המשתמש)
 • יסודות מולטי-דסיפלינריים באפיון ממשק (עיצוב, פיתוח וניהול מוצר)
 • כלי מחקר ופסיכולוגיה בתהליכי אפיון ממשק
 • סדנת מחקר מקדים: התנסות בכלי מחקר בתהליך תכנון הממשק – איסוף מידע, ניתוחו והסקת מסקנות אופרטיביות שיאפשרו לנו ליצור ממשקים שעונים באמת על צרכי המשתמשים.
 • מסמכי, אפיון שיטות וכלי עבודה
 • סדנת Axure: אקשור נחשב כיום לכלי העבודה המקצועי ביותר עבור מאפייני ממשק. נלמד כיצד לעבוד עם הכלי המורכב הזה, ונתנסה ביצירת אב טיפוס אינטראקטיבי באמצעותו.
 • אפיון למובייל ולמערכות משולבות: במסגרת שעורים אלו נדון ונתנסה ביצירת ממשקים לאפליקציות מובייל – והתאמתן למגוון מסכים.
 • סדנת אפיון Multi-Screen
 • מבט אל עתיד עולם ה- UX והכנה לשוק העבודה
 • פרויקט סיום – התנסות בכול הקשת המורכבת של תהליכים בהם דנו בקורס – מחקר מקדים, ניתוח צרכים, גיבוש קונספט אפיוני, בניית אב-טיפוס אינטראקטיבי – והצגתו. תוצר הפרויקט יוכל לשמש את הסטודנטים להדגמת יכולותיהם למעסיקים עתידיים.

מתכונת הלימודים

מסלול ימי שישי: תכנית לימודים של כ-7 חודשים. 27 מפגשים בהיקף של 160 שעות אקדמיות.
המפגשים יתקיימו בימי שישי בין השעות 09:00-14:00.

מסלול ערב: תכנית לימודים של כ-4 חודשים. 32 מפגשים בהיקף של 160 שעות אקדמיות.
המפגשים יתקיימו בימי שני וחמישי בין השעות 17:00-21:00

 

 

בוגרים מספרים

ההרצאות היו מרתקות וגרמו לי להבין את השלבים השונים של תהליכי המכירה ברשת... התרגולים היו בתמהיל הנכון ותרגיל הבית "הוריד לי את האסימון" להבנת התהליך.

אריאלה

רן לירון – חוץ מזה שהוא איש UX מבריק ומורה בחסד, הוא פשוט אישיות קסומה, ומשקיע את נשמתו בכל פרט קטן בקורס... כל התכנים כמובן עדכניים ו-On point... אם באמת זה מה שאתה רוצים ללמוד, ומוכנים להשקיע - התמזל מזלכם להגיע לכאן. באמת. לא מאמינה שנגמר.

ריקי לי

ממליצה בחום לכל מי שמתעניין ב-UX, בין אם אתם מעוניינים ב״כרטיס כניסה״ לעיסוק בתחום, ובין אם אתם מעוניינים בהעשרת כלי העבודה וצורת החשיבה שלכם במסגרת עיסוקכם הנוכחי.

ענת אלון

אני מרוצה מהבחירה ומרגישה שפיתחתי נקודת מבט, ידע ויכולות שהיו חסרים לי ועכשיו באו לי בול להמשך ההתפתחות המקצועית שלי.

אילונה

הריני מסכים/ה בזאת כי ברצוני לקבל מידע פרסומי מהטכניון מכון טכנולוגי לישראל ו/או מוסד הטכניון למחקר ופיתוח בע"מ ו/או מי מטעמם, והמידע אודותיי יישמר במאגר לצורכי דיוור ישיר לרבות באמצעות דואר, טלפון, פקס, דואר אלקטרוני, הודעות טקסט וכיו"ב. ידוע לי כי בכל שלב אוכל להודיע על רצוני להפסיק את קבלת המידע הפרסומי באמצעות משלוח הודעה בכתב לכתובת דוא"ל: odeda@trdf.technion.ac.il