המגזין

"הכוח של הידע שצברתי בקורס שווה כסף"

סימה הרוש נכנסה אל עולם הנדל"ן כמשווקת והפכה ליזמית סדרתית עם שלושה מגרשים לבניית דירות. אל הקורס ניהול פרויקטים בבנייה היא נרשמה כדי להתמקצע, ובסופו גילתה שידע חוסך הרבה כסף בענף הבנייה

11/08/2019

"הכל התבהר לי. מנושאים כמו ריצופים וחיפויים, דרך קלונסאות ועוד. דברים שבעבר לא הבנתי את המורכבות שלהם ובזכות הידע שצברתי אני נמצאת היום בעולם אחר".

בימים אלו נפתחת ההרשמה לקורס ניהול פרויקטים בבנייה שמתקיים בקמפוס הטכניון ללימודי חוץ בתל אביב ובחיפה. הקורס מושתת על הקניית ידע תיאורטי יחד עם ניסיון מעשי בשטח – שילוב שהוא גורם מכריע בתחום הבנייה. בוגרי התכנית יוצאים לשוק העבודה בענף הנדל"ן כשבידם ידע וכלים פרקטיים לניהול מקצועי, משלב התכנון ועד שלב הביצוע.

סימה הרוש, 48, תושבת הקריות, השתתפה בתכנית כשמאחוריה ניסיון ביזמות ושיווק נדל"ן. לדבריה היא גילתה בסיום הקורס, כי "הכוח של הידע שצברתי שווה לי היום כסף וגם חוסך כסף". את דרכה בענף הנדל"ן היא החלה כמשווקת דירות חדשות, "אבל מהר מאוד התאהבתי בענף ולפני שמונה שנים רכשתי מגרש ראשון בעצמי, בניתי עליו שש דירות וראיתי כי טוב. רכשתי עוד מגרש ובניתי עליו עשר דירות. בתחילת היזום השלישי שלי ראיתי פרסום לקורס וזה דיבר אלי, החלטתי להירשם".

"לפני שמונה שנים רכשתי מגרש ראשון בעצמי, בניתי עליו שש דירות וראיתי כי טוב. רכשתי עוד מגרש ובניתי עליו עשר דירות. בתחילת היזום השלישי שלי ראיתי פרסום לקורס וזה דיבר אלי, החלטתי להירשם"

סימה הרוש, "היום מתפעלים מהידע והיכולות שלי"

מה עניין אותך בקורס?

"בפרויקטים שלי יש תמיד מפקח בנייה אבל לא תמיד הצלחתי להבין ולהבדיל בין הצעות המחיר של הקבלנים, ומה המושגים שהוא והם משתמשים בהם. רציתי להבין טוב יותר את הענף כדי לדעת איך לקבל את ההצעות הטובות ביותר, איך לפקח על בעלי המקצוע טוב יותר ולא רק להסתמך על מפקח הבנייה, מבלי להבין לעומק את הדברים".

היו לך גילויים חדשים או הפתעות בקורס?

"המון, הכל התבהר לי. מנושאים כמו ריצופים וחיפויים, דרך קלונסאות ועוד. דברים שבעבר לא הבנתי את המורכבות שלהם. בזכות הידע שצברתי אני נמצאת היום בעולם אחר. אני גם מסתובבת עם יזמים, תחת הכובע שלי כמשווקת דירות, ואני מרגישה שצברתי הרבה ידע שהוא כוח. בכובע של היזמית ולהבדיל ממה שחושבים, טווח הרווחים ביזמות מאוד קטן, הידע שצברתי הוא שוח שמתבטא גם ברווחים".

"להבדיל ממה שחושבים, טווח הרווחים ביזמות מאוד קטן, הידע שצברתי הוא כוח שמתבטא ברווחים"

למי מתאים הקורס לדעתך?

"לכל מי שעוסק ביזמות בעולם הנדל"ן ובעיקר ליזמים שאין להם רקע בניהול פרויקטים בנייה, כאלה שפשוט היה להם כסף ליזום ואז הם צריכים את כל הגורמים מסביב: מהנדס, מפקח ומנהל פרויקט. הם יצברו הרבה ידע בקורס. אני מרגישה היום בפגישות עם יזמים גדולים שהם מתפעלים מהידע והיכולות שלי, אני אוהבת להתמקצע והקורס נתן לי את זה".

 לפרטים נוספים והרשמה 03-6966662 שלוחה 1 או במייל amiroz@trdf.technion.ac.il   

עוד כתבות שיעניינו אותך

  • 04/02/2019
    "בקורס יזמות בבנייה למגורים לומדים איך לצוד פרויקטים"

    אחד הפרקים המעניינים בענף הבנייה למגורים, שמעט מאוד פורסם אודותיו, הוא הפרק המעניין והמסקרן של היזמות בבנייה. אבל איך הופכים ליזם מומחה לתחום? זאב גינסבורג, בעל 40 שנות ניסיון בענף הבנייה, מעביר הלאה את הידע התאורטי והפרקטי שצבר – בקורס יזמות בנייה למגורים בביה"ס ללימודי המשך של הטכניון

  • 04/02/2019
    "בעלי תואר שני במנהל עסקים עושים הסבה לשמאות מקרקעין"

    שמאות מקרקעין הוא ענף מתפתח בעולם הבנייה בישראל, אם כך מה הפלא שעורכי דין, משפטנים, בעלי תואר במנהל עסקים ואפילו אקדמאים ממדעי הרוח, החברה ומדעים מדויקים רוצים לעשות הסבה מקצועית ולהשתלב בתחום? תכנית מקצועית בביה"ס ללימודי המשך של הטכניון נותנת את כל הכלים, הידע וההכשרה

הריני מסכים/ה בזאת כי ברצוני לקבל מידע פרסומי מהטכניון מכון טכנולוגי לישראל ו/או מוסד הטכניון למחקר ופיתוח בע"מ ו/או מי מטעמם, והמידע אודותיי יישמר במאגר לצורכי דיוור ישיר לרבות באמצעות דואר, טלפון, פקס, דואר אלקטרוני, הודעות טקסט וכיו"ב. ידוע לי כי בכל שלב אוכל להודיע על רצוני להפסיק את קבלת המידע הפרסומי באמצעות משלוח הודעה בכתב לכתובת דוא"ל: CS.Marketing@trdf.technion.ac.il

The Butterfly Button