מוקד מידע ורישום 04-8294228

המגזין

"קיבלתי טיפים והכוונה בחיפושי עבודה שעולים מאות או אלפי שקלים, ללא תשלום"

שיתוף פעולה חדש וייחודי בין הטכניון היחידה ללימודי המשך וחברת ניהול הקריירה מנפאואר טאלנט, מעניק לבוגרי היחידה במסלולי המחשבים והסייבר, ייעוץ וליווי אישי של מנהלת קריירה בדרך למשרת החלומות

26/04/2017

16864555_10158358451865220_1988000034514332746_n

הטבת הייעוץ והליווי למחפשי העבודה, בוגרי היחידה, מתאימה לכלל המסלולים והתוכניות של הטכניון היחידה ללימודי המשך.

שיתוף פעולה ייחודי שהחל השנה עם חברת הייעוץ וניהול הקריירה, מנפאואר טאלנט, מעניק לבוגרי היחידה של הטכניון היחידה ללימודי המשך בתחומי המחשבים, ליווי וייעוץ ממנהלת קריירה, למשך שלושה חודשים, במטרה למצוא את העבודה המתאימה למקצוע. כך למשל חן, בוגר היחידה בקמפוס שרונה בתל אביב, שהופנה אל לינדה דורון, מנהלת קריירה במנפאואר טאלנט, מספר: "הגעתי מאוד סקפטי אחרי תקופה ארוכה של שליחת קורות חיים וראיונות עבודה לא מוצלחים. להפתעתי, מצאתי אוזן קשבת ורצון לעזור לי ולתמוך בי עד שאסיים בהצלחה את תהליך חיפוש ומציאת העבודה בתחום".

חן אכן מצא עבודה ועדכן את דורון, שמספרת איך עבורה מדובר בסיפוק מקצועי כשהיא מעבירה את שם הבוגר מטבלת האקסל של מחפשי העבודה אל טבלת האקסל של מי שמצאו את העבודה המתאימה למקצוע שרכשו. עד שזה קורה, מעניקה דורון כלים למיקוד קורות החיים, הכנה לראיונות, טיפים משמעותיים והכנה למבדקים ומקפידה על שיחת טלפון שבועית לבירור הסטטוס ולהעלאת המורל.

"קיבלתי סיוע חשוב", מספר חן, "החל מהשלב הראשון של ההבנה איך משנים תפיסות חשיבה בתהליכי חיפוש עבודה. ועד לטיפים משמעותיים שלא יסולאו בפז על שוק העבודה. מדובר במידע שלא הייתה לי שום אפשרות לקבל בדרך אחרת. בדרך כלל מדובר בהכוונה שעולה מאות או לא אלפי שקלים בחודש, וכאן הדברים האלה מוענקים ללא תשלום".

לינדה דורון

לינדה דורון

הטבת הייעוץ והליווי למחפשי העבודה, בוגרי היחידה, מתאימה למסלולי המחשבים והסייבר של היחידה. "אני פוגשת בוגרים ממגוון המקצועות; מחשבים, קורסי QA, מי שעשו הסבה לתוכנה או מי שרוצים לעשות שינוי מקצועי", מספרת דורון, "לאחר פגישה ראשונה אנחנו מתחילים תהליך של ליווי פרקטי בהתאם לצרכים".

מה הם הצרכים הללו, בדרך כלל?

"יש בוגרים שצריכים לעבוד על מסמך קורות חיים שלהם, כדי לכתוב אותו בצורה שיווקית ולהבין איך להדגיש את החוזקות וההישגים שלהם. אנחנו מדברים גם על הצגה עצמית בראיונות עבודה. אני מבקשת מהם שיספרו לי על עצמם ויש אנשים שאפילו לא יודעים איך לגשת לשאלה הזאת. אני מייעצת להם איך לחפש עבודה ואיפה יש גישה לשוק חיפושי העבודה, מעבר לאתרים של לוחות הדרושים. אנחנו עוסקים בשאלה איך להפעיל את הקשרים הקיימים ואיך לדאוג שכל מי שהם מכירים יידעו שהם מחפשים עבודה. ואם יש עבודה שהם שואפים לה, אנחנו בודקים איך לפנות לאותה חברה, למשל לאינטל, בצורה ישירה כדי להציע מועמדות גם אם לא פורסמה משרה".

"אנחנו מדברים גם על הצגה עצמית בראיונות עבודה. אני מבקשת מהם שיספרו לי על עצמם ויש בוגרים שאפילו לא יודעים איך לגשת לשאלה הזאת. אנחנו עוסקים בשאלה איך להפעיל את הקשרים הקיימים ואיך לדאוג שכל מי שהם מכירים יידע שהם מחפשים עבודה"

דורון מקפידה על שיחה טלפונית שבועית של מוטיבציה ומענה על שאלות: "יש מי שצריכים את הטלפון שלי כדי לחזק אותם ולהזכיר להם להקדיש לפחות שעה ביום לחיפוש עבודה. יש כאלה שצריכים לשמוע את הפרשנות שלי על השוק. להסביר להם, למשל, שלפני החג יש האטה ואחרי החג יש התעוררות וצריך לנצל את התקופה הזאת".

אחד היתרונות שמוליד שיתוף הפעולה הזה הוא תהליך "מיצוי הקשרים" של דורון ואנשי חברת ההשמה. "הרבה מועמדים מתעניינים במשרות של חברות שיש לנו איתם קשרים עסקיים", מסבירה דורון, "למשל, אני העברתי לצ'ק פוינט דרך מיצוי קשרים אישיים קורות חיים של בוגר בקורס QA בטכניון. מיצוי הקשרים הזה מאפשר לנו גם לדעת מה רמות השכר הממוצע בשוק ונותן אינדקציה משמעותית מאוד למועמדים".

עוד כתבות שיעניינו אותך

 • 15/09/2014
  קריירה בהייטק

  תעשיית ההיי טק צומחת והתחום זקוק לידיים עובדות. איך משתלבים בתעשייה ואיך מתקדמים בה?

 • 09/09/2016
  "מימוש עצמי זה לא מותרות"

  דורית מילר היא מישהי שכדאי לפגוש בתור ארוך, במטוס או במפגש אקראי אחר שבו יש לכם זמן להעביר ולא העלתם על הדעת שהוא יהפוך לרגע משמעותי. בראיון על תוכנית הלימוד בקואוצ'ינג עם הסמכה לאימון קריירה היא מספרת על חשיבות המימוש העצמי

 • 15/05/2016
  מהנדסים מחפשים משמעות

  גם מהנדסים ש"יושבים" במקום נוח ועם משכורת מכובדת, חושבים על לימודי תואר שני. בניסיון להבין את התופעה עולות סיבות רבות – עניין, אתגר, קידום, התמקצעות, הסבה, אך יותר מהכל, כמו כולנו – מהנדסים מחפשים את הסיפוק מהקריירה

 • 15/03/2013
  מגשימה חלום

  רק אחרי שבנה הבכור אובחן כבעל הפרעת קשב טליה דניאלי גילתה את תחום האימון והחליטה להחליף מקצוע. סיפור מעורר השראה על שינוי בקריירה שהשפיע על כל המשפחה

הריני מסכים/ה בזאת כי ברצוני לקבל מידע פרסומי מהטכניון מכון טכנולוגי לישראל ו/או מוסד הטכניון למחקר ופיתוח בע"מ ו/או מי מטעמם, והמידע אודותיי יישמר במאגר לצורכי דיוור ישיר לרבות באמצעות דואר, טלפון, פקס, דואר אלקטרוני, הודעות טקסט וכיו"ב. ידוע לי כי בכל שלב אוכל להודיע על רצוני להפסיק את קבלת המידע הפרסומי באמצעות משלוח הודעה בכתב לכתובת דוא"ל: CS.Marketing@trdf.technion.ac.il