אימון

בעולם הדינמי של ימינו, הולכת וגוברת הדרישה לתיפקוד אפקטיבי, ניהול אנושי והפקת הישגים מקסימליים בכל תחומי החיים. אלא שרבים מאיתנו טובעים בלחצים ומחשבות ולרוב לא מודעים למעצורים שבולמים אותנו, היכולות שטמונות בנו והדרך להתפתח ולהשיג הגשמה ומימוש. לימודי אימון אישי בטכניון מזמינים אתכם לחוויה לימודית מאתגרת, בה תזכו במיומנויות וכלים ייחודיים בזמן שתעברו מסע אישי מופלא שבסופו תגלו כיצד לממש את הפוטנציאל הטמון בכם ובאלו הסובבים אתכם. אימון אישי בטכניון - ״קשה באימונים, קל בחיים״.
 
ייעוץ אסטרטגי

לימודי אימון אישי בטכניון

אימון אישי (Coaching) הינו מקצוע חדש ההולך ומתפתח בקצב מהיר. מטרתו העיקרית היא להביא את המתאמן לכדי ניהול חיים אפקטיבי, התפתחות ומימוש עצמי תוך שיפור איכות החיים בכל ההיבטים: עבודה, זוגיות, משפחה ועוד. קורסי אימון אישי מיועדים הן לאנשים העוסקים בטיפול, ייעוץ והוראה, והן למנהלים ואנשי מפתח באירגונים וחברות המעוניינים להוסיף ליכולותיהם כלים ומיומנויות נוספות לצורך קידום ומימוש הפוטנציאל של האחר.

תכניות לימודי אימון אישי (Coaching) של היחידה ללימודי המשך של הטכניון הינן המובילות בשוק ונלמדות על-ידי מיטב המנחים והמאמנים האישיים בארץ. תכניות הלימוד הינן ייחודיות ומבוססות על מחקרים ושנים רבות של ניסיון בתחום ונועד ללמד להכשיר את המשתתפים לאמן ולהוביל יחידים וקבוצות לכדי המימוש העצמי וההצלחה. הקורסים מועברים באופן חוויתי ומאתגר, באמצעות שילוב של מידע שימושי, עיוני ומעשי, הרצאות של מיטב המומחים והמאמנים, סימולציות, פיצוח מחסומים, דרכי התמודדות ועמידה מול אתגרים וסיטואציות שונות ומגוונות. נושאי הקורסים מגוונים ונוגעים בתחומים רבים ביניהם: תקשורת בין-אישית, ניהול ותרבות אירוגנית, אינטילגנציה רגשית, מודעות אישית, פסיכולוגיה ועוד.

במסגרת קורסי האימון זוכים התלמידים להזדמנות ייחודית לחוות בעצמם תהליכי אימון אישיים תחת הנחיה של מיטב המנחים והמאמנים המובילים בתחום. החשיבות הרבה לעבודה אישית של התלמידים על עצמם נועדה להקנות כלים יומיומיים ומיומנויות אישיות נדרשות כגון: יצירת אמפתיה, הקשה, שאילת שאלות, הפקת מסקנות ודרכי פעולה להמשך וכו׳. התירגול האישי נועד לאפשר לכל תלמיד ליצור פריצות דרך משמעותיות בתחומי חייו האישיים, המשפחתיים והמקצועיים ובכך ללמוד את האופן בו יוכל לאמן וללוות את האחר להישגים ומימוש מקסימלי, הן בתחום האישי והן בתחום המקצועי.

קורסי אימון אישי בטכניון

קורס יועץ אסטרטגי - על בסיס המתודולוגיה האוניברסאלית בבניית אסטרטגיה, ילמדו תלמידי הקורס את דרכי היישום בתחומים ספציפיים בהם נדרשת בניית אסטרטגיה. – כל תלמיד בקורס ילמד את המתודולוגיה וארגז הכלים בתחומים בהם הוא עוסק כיום, וייחשף לתחומים נוספים בהם ירצה לפעול בעתיד.
תנאי קבלה: תואר שני M.A במוסד אקדמי מוכר ולפחות 3 שנות ניסיון במסלול קריירה מוכח. יתרון לבעלי ניסיון בייעוץ, הוראה, הנחייה, הדרכה או ניהול ולבעלי תואר שלישי Ph.D. תואר ראשון B.A במוסד אקדמי מוכר ולפחות 5 שנות ניסיון במסלול קריירה מוכח, מהן לפחות שנתיים ניסיון בניהול, הוראה, הנחייה, הדרכה או ייעוץ. מנהלים בכירים או בעלי ומנהלי עסקים ללא תואר אקדמי, אך בעלי ניסיון ניהולי מוכח של לפחות 5 שנים בדרגים בכירים. יתרון לבעלי ניסיון בהדרכה והנחייה. בעלי ניסיון מוכח של לפחות 3 שנים כיועצים אסטרטגיים או כמנטורים בכל תחום. ועדת קבלה: כל המועמדים יוזמנו לוועדת קבלה.
איפה לומדים: קמפוס שרונה בתל אביב.
מתכונת: יום לימודים בשעות הערב, בשבוע במשך 5 חודשים
תעודה: לבוגרי הקורס תוענק תעודת הסמכה ליועץ אסטרטגי מטעם איק''א - האיגוד הישראלי לאימון וייעוץ ארגוני ממוקד תוצאות ותעודת גמר מטעם הטכניון, היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ.
 

אימון אישי בהתמחות ניהולי-ארגוני או זוגי - משתתפי הקורס לומדים ומתרגלים את המתודה על עצמם ועל אחרים, ועוברים חווית למידה התנסותית ומעשירה הכוללת מקטעי אימון במהלך הקורס ואימון אישי דידקטי עם מאמן מוסמך. משוב אישי ומענה מקצועי. מפגשי המנטורינג (משוב אישי) והסופרויז'ן (בקרה על אימוני התרגול) מבטיחים לכל תלמיד את מימוש אימוני הפרקטיקום בהצלחה, תוך הפנמה מיטבית של עקרונות וכלי האימון.
תנאי קבלה: בעלי תואר שני (או תואר B.Sc) ומעלה ולפחות 3 שנות ניסיון במסלול קריירה מוכח. בעלי תואר ראשון ולפחות 7 שנות ניסיון במסלול קריירה מוכח. כל הנרשמים יידרשו לעבור וועדת קבלה
איפה לומדים: קריית הטכניון בחיפה.
מתכונת: התוכנית הינה בהיקף של 252 שעות אקדמיות ומתקיימת בשעות אחר הצהריים.
תעודה: בוגרי הקורס יקבלו תעודת סיום קורס משותפת לטכניון - היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ ולאיק''א. את תעודת ההסמכה ל'מאמן מומחה' - MCI באימון אישי יקבלו המשתתפים עם הגשת סיכום הפרקטיקום והצטרפות לאיגוד הישראלי לקואצ'ינג בתשלום דמי חבר. התוכנית מוכרת גם לצורך הסמכה מהפדרציה הבינלאומית לקואצ'ינג, ה-ICF.
 
קואצ'ינג אישי
 

אימון אישי והתמחות בהפרעות קשב וריכוז ADHD - תלמידי תוכנית הלימודים יעברו תהליכי אימון אישי והכשרה לאימון אוכלוסיות המאופיינות בהפרעות קשב וריכוז. בוגרי תוכנית הלימודים ידעו ויוכלו לבצע עם סיום התוכנית תהליך אימון שלם, מקצועי ואפקטיבי ברמה המקצועית והיישומית הנדרשת.
תנאי קבלה: בעלי תואר שני [בכל תחום] מאוניברסיטה מוכרת, בעלי שלוש שנים ניסיון לפחות במסלול קריירה מוכח. בעלי תואר ראשון בתחומי מדעי החברה והרוח הקשורים לתחומי הטיפול, הדרכה, הוראה, ייעוץ, חינוך, חברה וקהילה, ולפחות 5 שנות ניסיון. במקרים חריגים יתקבלו בעלי ניסיון מוכח של לפחות 7 שנים שאינם בעלי רקע אקדמי. כל הנרשמים יידרשו לעבור ועדת קבלה.
איפה לומדים: קריית הטכניון בחיפה.
מתכונת: תכנית חד שנתית, בהיקף של 240 שעות אקדמיות. בשעות הערב 16:00-20:30 (5.5 ש"א).
תעודה: העומדים בדרישות התכנית תוענק תעודת גמר משותפת מהטכניון - היחידה ללימודי המשך, ומאיק"א - האיגוד הישראלי לאימון ממוקד תוצאות. עם סיום הקורס רשאים הבוגרים להרשם כחברים באיגוד הקאוצינג עבור קבלת ההסמכה.
 
אימון בהתמחות ADHD
___________________________________________________________________
 
בשיתוף:
למידע נוסף, ייעוץ והרשמה, מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם